Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’DEN KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNE TAM DESTEK

26 Ocak 2024 Cuma - Görüntülenme: 633

Kütahya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün, “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İş Birliği Protokolü” kapsamında kadın kooperatiflerinin yıllık iş planının hazırlanmasına yönelik gerçekleşen toplantıya Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Dekanı Prof. Dr. Sultan Güçlü ile Arş. Gör. Emel Elem katıldı. 

TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Vekili Semra Sarıışık Tozaraydın başkanlığında Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasında (KUTSO) gerçekleşen toplantıda ise KSBÜ’nün destek verebileceği eğitim, proje ve faaliyetler üzerine de görüşüldü. Konu hakkında Prof. Dr. Sultan Güçlü, kadınların eğitim ve iş hayatında aktif olarak yer almalarının ülkemizin kalkınması ve bireylerin daha iyi bir geleceğe sahip olmaları açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Güçlü ayrıca, “Kadınların toplumsal yaşamdaki rollerinin önemi yadsınamaz. Kadınların iş hayatlarında var olabilmeleri için desteklenmeleri, fikirlerinin hayata geçirilmeleri ve güçlenmelerine katkı sağlayacak eğitim, mentorluk ve teşvik programlarının artırılması gerekmektedir.” dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )