Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KÜTAHYA YENİ SPOR TESİSİ KAZANDI

20 Mayıs 2024 Pazartesi - Görüntülenme: 622

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Germiyan Kampüsünde spor tesisleri açılışı gerçekleşti.

Açılış programına Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Milletvekilleri İsmail Çağlar Bayırcı, Adil Biçer ve Mehmet Demir, Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Kırbaç, diğer protokol üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Tekin, iki gün önce KSBÜ’nün 6. yılını tamamladığını ifade ederek üniversitede nitelikli eğitim ve sağlık kuruluşlarında da Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, iş birliğiyle nitelikli sağlık hizmeti sunmaya çalıştıklarını belirtti.  Spor tesisleri hakkında da bilgilendirme yapan Rektör Tekin, buranın hem öğrenciler hem vatandaşların faydalanabileceği bir yer olduğunun altına çizerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Vali Işın ise yaptığı konuşmada, KSBÜ’nün her gün büyümeye devam ettiğini belirterek, ilerleyen yıllarda Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinin de Germiyan Kampüsüne taşınmasıyla beraber kampüsünün tamamlanacağını ifade etti. Işın, yerleşkede açılışı gerçekleşen tesisle ilgili ise öğrencilerin eğitim dışında spor yapmalarını da önemli bulduklarını söyledi. Son olarak Kütahya’daki üniversitelerin artık marka olduğunu dile getiren Vali Işın, hizmetlerinden dolayı rektörlere teşekkür etti. 

Açılış konuşmalarının ardından spor tesislerinin açılışı gerçekleşti. Ardından Nazende Yücel’in “Atamın Sözleri Fırçamın İzleri” konulu resim sergisi gezildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )