Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

AİLEDEKİ ENGELLİ BİREYLERLE İLETİŞİM YÖNTEMİ GÖRÜŞÜLDÜ

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 150

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Germiyan Kampüsü Konferans Salonu’nda, Kadın ve Aile Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KAÇAUM) tarafından “Aile, Engellilik ve İletişim ‘Farklılıkta Birlik’” başlıklı panel düzenlendi. 

Aile içi engelli bireylerle iletişim yöntemlerinin değerlendirildiği panelde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Sosyolog Sibel Kaya Güner, Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Didem Çevik ve Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Rahime Aslan konuşmacı olarak yer aldı. Panelin moderatörlüğünü ise KAÇAUM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nigar Çelik yaptı. 

SBF Dekanı Prof. Dr. Sultan Güçlü ise yaptığı kapanış konuşmasında, “Aile, birbirimize destek olmak, birlikte güçlenmek ve birlikte büyümek demektir. Sevgi, anlayış ve dayanışma içeren aile içi iletişim ise engelleri aşmanın sihirli anahtarıdır.” diyerek panele katılım sağlayan konuklara, akademisyenlere ve öğrencilerine teşekkürlerini sundu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )