Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

ERİŞİLEBİLİR ÜNİVERSİTE: KSBÜ

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 174

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ), engelli bireylerin üniversite içerisinde eğitim alırken ve çalışırken karşılaşabileceği erişim engellerini kaldırmak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor. Yürütülen erişilebilirlik çalışmalarıyla, üniversitenin yeni Rektörlük binası ile Germiyan Kampüsünde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu binalarının da erişilebilir hale getirilmesi sağlandı.

Yeni alınan erişilebilirlik belgeleri, engelli öğrenci ve personelin üniversite içindeki binalara kolaylıkla erişimini mümkün kılarak eğitim ve çalışma ortamını daha kapsayıcı hale getiriyor. Engelli bireylerin üniversite hayatında eşit fırsatlara sahip olmalarını sağlamak amacıyla yapılan bu çalışmalar, üniversitenin toplumsal sorumluluklarını yerine getirme çabasının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay tarafından yürütülen çalışmalara destek veren tüm paydaşlara teşekkür eden KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, erişilebilirlik alanındaki bu önemli adımların, üniversitenin daha kapsayıcı, adaletli bir eğitim ve çalışma ortamı sunma hedefine doğru atılmış önemli bir adım olduğunu belirtti. Rektör Tekin ayrıca, “KSBÜ’nün erişilebilirlik alanındaki çabaları, sadece kendi öğrenci ve personeline değil, aynı zamanda topluma örnek olacak nitelikte. Üniversitemizin bu çalışmaları, engelli bireylerin sosyal yaşama tam ve etkin katılımını teşvik ederek toplumsal farkındalığı artırma yolunda önemli bir rol oynamaktadır.” dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )