Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“ENDODONTİ GÜNÜ” PANELİ GERÇEKLEŞTİ

15 Mayıs 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 142

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi “Endodonti Günü” Paneli gerçekleşti. 

KSBÜ Hekim Sinan Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ahmet Tekin, Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sezgin Zeren, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Emel Koçak ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Ahmet Tekin, KSBÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin özelliklerinden ve başarılı çalışmalarından bahsetti. Rektör Tekin, bu tarz panellerle de alandaki çalışmalar ve gelişmeler konusunda personel ve öğrencilerin kendilerini güncelleme şanslarını yakaladıklarını belirterek panelde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Safa Kurnaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Süleyman Demirel Üniversitesinden Prof. Dr. Bulem Üreyen Kaya’nın, “Apikal Periodontitis Lezyonlarında Konak Doku Cevabı Değiştirilebilir Mi?” çalışması ile yine aynı üniversiteden Prof. Dr. Murat Maden’in, “Kök Kanalında Alet Kırılması ve Çözüm Yolları” konulu çalışması sunuldu.

Konuklarımıza sunumlarından dolayı teşekkür edildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )