Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

1.FTR ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİ

10 Mayıs 2024 Cuma - Görüntülenme: 178

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) 1. FTR Öğrenci Sempozyumu gerçekleşti.

KSBÜ Sağlıkta İnovasyon ve Radyo Topluluğu (SİRAT) tarafından Hekim Sinan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyuma Rektör Prof. Dr. Ahmet Tekin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Zeren, Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Dekanı Prof. Dr. Sultan Güçlü ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını SBF Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (FTR) Bölüm Başkanı Doç. Dr. İsmail Saraçoğlu ve SBF Dekanı Prof. Dr. Sultan Güçlü yaparak fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip, bu bölümün öneminden bahsettiler. 

FTR’DE KSBÜ FARKI

Rektör Prof. Dr. Tekin ise konuşmasında, sağlık temalı bir üniversite olarak KSBÜ’nün, Türkiye’de FTR konusunda en eski kurumlardan biri olduğunu ifade etti. Rektör Tekin, FTR’nin Kütahya’daki hastane avantajlarının eğitime de büyük katkı sağladığını belirterek öğrencilerin bu konuda şanslı olduklarını aktardı. Tekin son olarak, “Öğrencilere desteğimiz sonsuzdur. Her zaman elimizden geleni yapmaya hazırız. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. 

Sempozyum, bu alandaki çalışmalarla ilgili bilgilendirici sunumlarla devam etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )