Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıt Duyurusu

08 Şubat 2024 Perşembe

KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ

DERS KAYIT DUYURUSU

(Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi , Sağlık Bilimleri Fakültesi)

(Simav SHMYO, Gediz SHMYO, Tavşanlı SHMYO, Kütahya MYO)

 

DERS KAYIT TAKVİMİ

Ders Kayıt Tarihleri

Başlangıç

12 Şubat 2024

Bitiş

16 Şubat 2024

Ders Ekleme/ Silme Tarihleri

19-23 Şubat 2024

Derslerin Başlama Tarihi

19 Şubat 2024

Danışman Onayı Son Tarihi

23 Şubat 2024

 

DERS KAYIT AŞAMALARI

1. Ders kayıt tarihleri içerisinde Öğrenci Bilgi Sistemine girerek derslerinizi seçiniz. İsteyen öğrencilerimiz ders seçme işlemini birimlerinde danışmanları ile birlikte yapabilirler. Ders seçme işlemleri 12 Şubat 2024 tarihinde saat 09:00’da başlayacaktır.

2. Harç ödemesi gereken öğrenciler 12-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Ziraat Bankası ATM’lerinden veya Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hizmetlerinden öğrenci numaralarını girerek harçlarını yatırabilirler. Havale ve EFT kabul edilmeyecektir.

3. Seçtiğiniz dersleri kontrol ediniz ve kesinleştirme işlemini yapınız. Derslerinizi seçerken Öğrenci İşleri Bilgi Sisteminin vereceği uyarıları mutlaka okuyunuz ve bu uyarılar doğrultusunda kayıt işlemlerinizi tamamlayınız.

*Ders kayıt tarihleri içerisinde ders kaydını kesinleştirmeyen öğrenci kayıt yaptırmamış kabul edilir.

4. Derslerinizi seçerek kaydınızı kesinleştirdikten sonra ders kaydınızı 23 Şubat 2024  tarihi mesai bitimine kadar danışmanınızla görüşerek onaylatınız.

5. Ders kayıt tarihleri içerisinde ders kaydını kesinleştiren öğrencilerden, ders ekleme ya da silme işlemi yapmak isteyenler, bu işlemi ekle/sil tarihlerinde sadece danışmanları ile görüşerek yapabilirler. 

  

-DERS KAYIT İŞLEM BASAMAKLARI-

      1.SİSTEME GİRİŞ

      2. DERS EKLEME

  • [Ders ve Dönem İşlemleri] menüsüne giriniz,
  • [Ders Kayıt] alt menüsüne giriniz.
  • (+) butonuna basarak birinci yarıyıla ait tüm dersleri ekleyiniz. 

      3. KESİNLEŞTİRME

- Ders ekleme işlemi tamamlandıktan sonra ders kaydının kesinleştirilmesi gerekmektedir.

Bunun için;

Önce “Kontrol Et” butonuna sonra da “Kesinleştirme” butonuna tıklayınız. 

*Harç borcu olan öğrencilerin bu aşamadan önce ödemeleri gereken tutarı Ziraat Bankası ATM’lerinden veya Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile yatırmaları gerekmektedir. Havale ve EFT kabul edilmeyecektir.

    4. DERS KAYIT ONAYI

12-16 Şubat 2024 tarihleri arasında kayıtlarını kesinleştirmiş olan öğrencilerin kayıtları 23 Şubat 2024   tarihine kadar danışmanları tarafından onaylanacaktır. Ders kaydı onaylanmayan öğrenciler ilgili Fakülte/MYO öğrenci işleri birimi ile irtibata geçerek danışmanlarını öğrenip, derslerini onaylatmaları gerekmektedir.

 DERS PROGRAMLARINI İNCELEME

- Dersler 19 Şubat 2024 tarihinde başlayacak olup,  ders kaydını başarılı bir şekilde kesinleştiren öğrenciler, Öğrenci İşleri Bilgi Sistemine giriş yaparak,  [Genel İşlemler] menüsü altındaki  [Ders Programı] menüsünden, ders koduna göre ders gün ve saatlerini, dersliklerini ve öğretim elemanını öğrenebilirler.

-Üniversitemizin Uzaktan Eğitim Sistemine https://oys.ksbu.edu.tr/ internet adresinden öğrenci numaranız ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

 

HARÇ ÖDEME İŞLEM BASAMAKLARI (Harç Borcu olan öğrenciler için)

Türkiye’nin her yerinde bulunan Ziraat Bankası ATM’lerinden veya Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile ödeme yapılabilmektedir.

ATM den ödeme işlemleri sırasıyla ;

1.ÖDEME İŞLEMLERİ>

2.EĞİTİM/SINAV ÖDEMELERİ>

3.ÜNİVERSİTE ÖDEMELERİ>

4.ANLAŞMALI ÜNİVERSİTE ÖDEMELERİ>

5.YURT İÇİ ÜNİVERSİTELERİ>

6.İL PLAKA KODUNU GİRİNİZ (43)>

7.KÜTAHYA SAĞ. BİLİMLERİ HRÇ>

8.ÖĞRENCİ NUMARASI GİRİNİZ

 

 KAYITLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARILAR

1. Mazereti nedeniyle ders kayıt tarihlerinde ders seçmeyen, kesinleştirmeyen veya onaylatmayan öğrenci, ancak mazeretli kayıt başvuru tarihleri içerisinde başvurması ve mazeretinin birim yönetim kurulunda kabul edilmesi halinde mazeretli kayıt tarihlerinde ders kaydı yapabilecek ve aynı süre içinde danışmanı ile görüşerek kaydını onaylatacaktır.

2. Öğrenci Bilgi Sisteminde, harç tutarı vb. konular için Fakülte / Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri veya bölüm sekreterleri ile irtibata geçebilirsiniz.

3. 12-16 Şubat 2024 tarihlerinde derslerini seçtiği halde, Ders kaydını kesinleştirmeyen öğrenci ders kayıt hakkını kaybedecek ve bahar yarıyılına devam edemeyecektir. Bu nedenle ders kayıt işlemlerinde problem yaşamanız durumunda mutlaka Danışmanınız ile irtibata geçiniz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )