Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Antivirüs Yazılımı

09 Ocak 2024 Salı

Üniversitemiz birimlerinde kullanılmakta olan bilgisayarları zararlı yazılımlara karşı korumak için, Kaspersky Endpoint Security for Business- Advanced Antivirus Programı satın alınmıştır. Virüslerden korunmak için, merkezimizde yapılandırmış olduğumuz Kaspersky Endpoint Security for Business – Advanced Antivirus Sunucusunu kullanarak bu uygulamayı bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Sistem bilgisayarlara kurulurken tüm ayarları Sunucudan alacağı için kullanıcının güncelleme, tarama ve herhangi bir ayar yapmasına gerek yoktur.

Antivirüs yazılımı bilgisayarı internetten gelebilecek uygulamalardaki virüs, solucan ve wormları anlık olarak izleyip temizleyebilme, bilgisayarda kayıtlı olan dosyaları ve ofis belgelerini virüslere karşı koruma altına alabilme ayrıca maillerle gelen virüsleri engelleme özelliklerine sahiptir. Fakat her yazılım platformunda olduğu gibi virüs tanımlarının yayınlandığı aşamada ortaya çıkan virüs, truva atı ve solucan türevlerinin tespit edilememe ihtimali düşük de olsa vardır. Bu sebeple bilgisayarınızda kullandığınız internet arayüzünde isteğiniz dışında tıklama ile kurulan veya mesajlaşma programlar ile dışarıdan dosya almanız ile bulaşan virüslere karşı tedbirli olunuz.

Antivirus uygulaması bilgisayarınızın sistem kaynaklarını çok az kullanmaktadır. Böylelikle bilgisayar performansına zarar vermemektedir. Bu yüzden bütün bilgisayarlarda başka antivirüs uygulamaları varsa onların kaldırılıp Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin lisanslı olan Kaspersky Endpoint Security for Business- Advanced Antivirus yazılımının kurulmasını önemle tavsiye ediyoruz.

Kurulum

https://drive.google.com/file/d/1anNOZfciWq1P2OIWQ9Pttuix7iyza9pZ/view?usp=sharing  adresinden indirerek kurulumu yapabilirsiniz.

Kurulumdan sonra görev çubuğunda oluşacak olan Kaspersky simgesi yeşil bir renk alacaktır. Herhangi bir sorun, tehdit veya olumsuz bir durumda bu simge kırmızı renge dönüşür.

Herhangi bir sorun olduğunda veya teknik destek için http://destek.ksbu.edu.tr/ web adresinden çağrı açabilirsiniz.

 Kurulumda Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

  • Kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızda kurulu antivirüs programı varsa lütfen kaldırınız.
  • Kurulum ve lisanslama sadece kurum networkünde yapılabilir
  • Kaspersky Endpoint Security for Business Antivirus programı bilgisayarınıza kurulduktan sonra sistem tanımlı süre sıklığında merkezi sunucuya ulaşarak kendini güncelleyecektir.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )