Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

ÖĞRENCİLERİMİZDEN BAŞARI

09 Kasım 2023 Perşembe - Görüntülenme: 281

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı (AD) bünyesinde eğitim gören Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Perfüzyon AD yüksek lisans öğrencilerinden Fatih Dağlı, VII. Perfüzyon Sempozyumu’nda, "Minimal Ekstrakorporeal Dolaşım (MIECC) Sistemik Enflamatuar Yanıt, Kan Travması ve Transfüzyon İhtiyacını Azaltır Mı?" isimli sözlü bildirisiyle birincilik ödülünü, Batuhan Kabak ise "Hipotermik Sirkulatuar Arrest Uygulanan Aort Cerrahisi Hastalarında Sürenin; Klinik ve Biyokimyasal Sonuçlara Etkisinin Retrospektif Değerlendirilmesi"  isimli sözlü bildirisiyle ikincilik ödülünü aldı. 

Birinci olan Dağlı, EUROPERFUSION tarafından İspanya'nın Valencia kentinde düzenlenecek bilimsel toplantıya, ikinci olan Kabak ise Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneğinin 2024 yılında düzenleyeceği 18.Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Kongresine katılım hakkı kazandı. 

Öğrencilerimiz ile beraber Kalp Damar Cerrahisi AD ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde emeği geçen tüm akademik kadroyu tebrik ederiz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )