Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

İLK YARDIM EĞİTİMİ BAŞLADI

29 Mart 2023 Çarşamba - Görüntülenme: 492

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesi İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından ilk yardım eğitimleri verilmeye başlandı.


İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü koordinasyonunda planlanan eğitim faaliyetleri Tıp Fakültesi Acil Tıp Hekimleri Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Kaya, Dr. Öğr. Üyesi Harun Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Ali Halıcı ve Dr. Öğr. Üyesi Abdil Coşkun tarafından üniversitemizde farklı birimlerde görev yapan personellerin katılımıyla gerçekleştirildi.


“İLK YARDIM MERKEZİ AKTİF HALE GELDİ”

Eğitimin ardından açıklamalarda bulunan İlk Yardım Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Kaya, “KSBÜ Acil Tıp Anabilim Dalı (AD) olarak üniversitemiz ilk yardım eğitim merkezini aktif hale getirdiğimizi belirtmek istiyorum.  İlk yardım eğitimi, bir acil durumda hayat kurtarmak ve yaralanmaları önlemek için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle, toplumda ilk yardım bilincinin artırılması ve insanların bu konuda eğitim almaları oldukça önemlidir. İnsanların ilk müdahale konusunda bilinçli hareket etmelerine yardımcı olacak önemli bir hizmet sunacaktır. Bu eğitim merkezi sayesinde, ilk yardım sertifikası almaya hak kazananlar günlük yaşamlarında karşılaşabilecekleri acil durumlarda nasıl hareket edeceklerini öğreneceklerdir.” dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )