Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

FİZYOTERAPİ TEMALI SAĞLIK BİLİMLERİ KONSORSİYUMU İMZALANDI

03 Mart 2023 Cuma - Görüntülenme: 304

Amasya Üniversitesinin koordinatörlüğünü yaptığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ), Amasya Ticaret ve Sanayii Odası, Kütahya Termal ve Sağlık Turizmi Derneği ortaklığında gerçekleştirilen konsorsiyum ile hazırlanan proje Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek hibe almaya hak kazandı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; KSBÜ Rektörü Prof. Vural Kavuncu, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Öğr. Gör. Arslan Say, KSBÜ Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Bahar Çelik, Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sinan Darcan ile Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Akın Tekcan katıldı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu  yaptığı açıklamada; “Uluslararası anlamda yapılan faaliyetler hem öğrencilerin hem de öğretim elemanlarının vizyonlarının gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Bu nedenle Erasmus+ programı kapsamında yapılan faaliyetleri önemsiyorum. Projenin her iki üniversitenin gelişimine katkı sağlamasını diliyorum.” dedi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu proje 6 yıl süre ile 228.600 Euro hibe almaya hak kazandı. Bu hibe ile iki üniversiteden yılda 10 öğrenci stajlarını yurt dışında yapabilecekler. Ayrıca 12 akademisyen ders verme ve eğitim alma kategorilerinde hibelerini kullanarak akademik çalışmalarını ulusötesinde gerçekleştirebilecekler. Bu bağlamda projenin bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Sağlık Bilimleri alanında Erasmus+ Değişim Programı ile daha fazla öğrenci ve personelin yurt dışında eğitim hareketliliğine imkân tanıyan söz konusu projede 6 yıl boyunca 10 öğrenci için staj, öğretim elemanları için ise 6 ders verme, 6 eğitim alma desteği sağlanacak. Hazırlanan konsorsiyum projesi için toplamda 228.600 Euro hibe desteği elde edildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )