Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

YENİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ERARSLAN: EN İYİ SAĞLIK HİZMETİNİ KSBÜ İŞ BİRLİĞİYLE SAĞLAYACAĞIZ

01 Mart 2023 Çarşamba - Görüntülenme: 411

Kütahya İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlayan Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu makamında ziyaret etti.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi’nin de yer aldığı ziyaret sırasında göreve yeni atanan Dr. Öğr. Üyesi Erarslan tebrik edilerek yeni görevinde başarılar dilendi.

SAĞLIK BAKANLIĞI İLE KSBÜ’NÜN BAŞARILI İŞ BİRLİĞİNE VURGU YAPILDI

Ziyaret esnasında konuşan Rektör Prof. Dr. Kavuncu, “Üniversitemiz İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve hastanemizin eski Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan Kütahya İl Sağlık Müdürü olarak atandı. Kendisi bu anlamda bizi ziyaret etti. Öncelikle hayırlı olsun temennilerimi dile getiriyorum, başarılar diliyorum. Zor bir dönemde çok yoğun bir mesai kendisini bekliyor ama bunda başarılı olacağından hiç kuşkumuz yok. Ayrıca şimdiye kadar görev yapan tüm il sağlık müdürlerimize, yine en son Eser Şenkul Müdürümüze de yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyor, yeni yerinde de ona başarılar diliyorum. Kütahya’da sağlık hizmetleri iki ayaklı sayılabilir. Sağlık Bakanlığının altyapısı, imkânlarıyla birlikte üniversitenin de insan gücü anlamındaki akademik katkısıyla bu işi yürütüyoruz. Dolayısıyla birlikte sorumluluklarımız var ve bu çok iyi bir uyumu da gerektiriyor. Bugüne kadar biz bunu sürdürdük. Sertaş Müdürümüzle de hiçbir sorun yaşamadan bunu daha da arttırarak sürdüreceğimizden kuşkumuz yok. Kütahya’da şu anda rutin sağlık hizmetlerinin yanı sıra açılması planlanan Şehir Hastanesi ve bunun organizasyonu konusu var. Yine yeni bir sağlık yatırımı olan yeni kampüsümüz Germiyan Kampüsü içeresine Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan yeni hastane konusu var. Yine mevcut olan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ile ilgili projeler var. O yüzden bu iş birliğinin maksimum düzeyde devam etmesi halkımızın, vatandaşımızın yararına olacaktır. Bizler insanımızın aldığı sağlık hizmetinin en yüksek nitelikte olması, sağlık refahının artması, Kütahya’da rutin sağlık hizmetlerinin yanı sıra ileri düzey ve bilimsel sağlık hizmetlerinin tümünde en iyi şekilde verilmesi için birlikte çalışacağız. Sertaş Müdürümüzün daha önce yaptığı yöneticilikler ile ve üniversite içerisinden olmasıyla da bu işlerin kendisine çok daha fayda sağlayacağını ve başarılı olacağına eminim.” dedi.

“REKTÖR KAVUNCU’YA TEŞEKKÜR EDERİZ”

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erarslan ise tebrikleri için rektör ve rektör yardımcılarına teşekkür ederek, “Kütahya’ya sağlık alanında elimizden gelen hizmeti en iyi şekilde, üniversitemizle iş birliği çerçevesinde yapacağız. Nazik kabulleri için Rektör Hocamıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )