Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ TÜBİTAK BiGG UYGULAYICI KURULUŞU OLDU

20 Aralık 2022 Salı - Görüntülenme: 652

TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BiGG) kapsamında, 2023-2025 döneminde girişimcilere hizmet verecek yeni uygulayıcı kuruluşlar belli oldu. Destek almaya hak kazanan uygulayıcı kuruluşlar içerisinde Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) de yer aldı.

TÜBİTAK’ın “Birlikte Geliştirme ve Birlikte Başarma Yaklaşımı” ile güncellenen yeni Uygulayıcı Kuruluş modelinde, sektörel ve bölgesel iş birlikleri önceliklendirildi. Daha önceki çağrılarda etkin rol alan teknoloji geliştirme bölgeleri ve teknoloji transfer ofislerinin yanı sıra finans kurumlarının, özel sektörün ve araştırma altyapılarının da girişimcilere destek olmak üzere, iş birliğine dayanan yenilikçi modeller geliştirmeleri teşvik edildi. Bankaların, fonların ve yatırımcı ağlarının hızlandırma sürecine dahil olması ile girişimcilerin finansa erişiminin kolaylaşması ve BİGG desteği ile kurulan işletmelerin büyüme potansiyellerinin hızla hayata geçirilmesi hedeflendi.

TÜBİTAK, 2012 YILINDAN BERİ GİRİŞİMCİLERİN YANINDA

TÜBİTAK, 2012 yılından bu yana 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG) kapsamında girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, kuracakları Ar-Ge potansiyeli olan firmalarda ticari değeri yüksek ürün ve hizmetlere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan süreçleri destekliyor. Yenilikçi iş fikirlerinin somut iş planlarına dönüşmesi sürecinde girişimcilerin desteklendiği BİGG 1. aşaması 2015 yılından itibaren Uygulayıcı Kuruluşlar tarafından yürütülüyor.

Bu bağlamda destek almaya hak kazanan uygulayıcı kuruluşlar içerisinde KSBÜ’nün de yer aldığı listeye erişmek için tıklayınız.

Link: https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/21566/2022_-1601_uygulayici_kurulus_cagrisi_desteklenen_projeler-.pdf

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )