Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

DEPREM, YANGIN VE BİNA TAHLİYE TATBİKATI GERÇEKLEŞTİ

05 Aralık 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 472

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Koordinatörlüğü tarafından Ağız Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinde deprem, yangın ve bina tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD “Afetlere dirençli toplum oluşturma” vizyonu çerçevesinde 2022 Afet Tatbikat Yılı ilan edilmişti. Deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili hazırladığı eylem planları ve bilinçlendirme faaliyetleriyle can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için üniversitemiz İSG Koordinatörlüğü tarafından A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sedat Ülgü koordinasyonunda deprem, yangın ve bina tahliye tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan Uzman Sedat Ülgü, “KSBÜ olarak çalışanlarımızın kurum içi eğitimlerine ve tatbikatlara önem veriyoruz. Bu kapsamda her yıl düzenli ve planlı olarak gerçekleştirdiğimiz tatbikatların birini daha başarı ile tamamlamış olup, afetlere karşı dirençli toplum oluşturma hedefine kurum olarak katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )