Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

AKADEMİSYEN VE ÖĞRENCİLERİMİZDEN ULUSAL KONGREYE KATILIM

31 Ekim 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 1599

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı (AD) Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Savcı 10. Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireliği Kongresinde, üniversitemizi temsil etti.

Antalya Granada Belek Kongre Merkezinde gerçekleşen kongrede Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Savcı tarafından “Artroplasti Sonrası Taburculuk Eğitimi ve Rehabilitasyon” konuşması gerçekleştirilerek, “Ortopedi Hastalarının Malnütrisyon Durumları ve Risk Faktörlerinin Belirlenmesi” çalışması da sözlü bildiri olarak paylaşıldı.

Ayrıca kongreye KSBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü yüksek lisans mezunu iki öğrencimiz de katılarak tezlerini sundu.  Mezunlarımızdan Elif Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Savcı ve Dr. Öğr. Üyesi S. Numan Kuyubaşı danışmanlığında gerçekleştirdiği “Ortopedik Cerrahi Geçiren Geriatrik Hastaların Depresyon ve Bilişsel Durumlarının Değerlendirilmesi” başlıklı tezini, Büşra Ersöz ise Dr. Öğr. Üyesi Kevser Karacabay danışmanlığında gerçekleştirdiği “Cerrahi Girişim Geçiren Kemik Kanserli Hastaların Deneyimlerinin Belirlenmesi”  başlıklı tezlerini sözlü bildiri olarak sundular.

KSBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde yüksek lisans eğitimine devam eden öğrencilerimizden, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Savcı’nın danışmanlığını yürüttüğü Mehmet Dalkılıç ise “Artroplasti Cerrahisine Yönelik Hasta Eğitimi İle İlgili Youtube Videolarının Analizi” başlıklı çalışmasını sözlü bildiri olarak paylaştı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )