Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

DÜNYA ERGOTERAPİSTLER GÜNÜ KUTLANDI

27 Ekim 2022 Perşembe - Görüntülenme: 1167

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) 27 Ekim Dünya Ergoterapistler Günü kutlandı.

KSBÜ Tıp Fakültesi Hekim Sinan Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Ergoterapi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Afşar, akademisyenler, sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı. Rektör Kavuncu, ergoterapinin önemi ve gelişiminden bahsederek bu doğrultuda Kütahya’da bölümünü açtıklarını vurguladı. Kavuncu ayrıca KSBÜ’nün yeni Rektörlük binasında açtıkları Engelsiz Yaşam Merkezinde, dezavantajlı bireylere hizmet sunduklarını ifade etti. Ayrıca öğrencilerin burada pratik yapma imkanlarının da bulunduğu hatırlatıldı.

İNSANLIĞA HİZMET EDECEK ERGOTERAPİSTLER YETİŞTİRİLİYOR

Ergoterapi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Afşar ise şunları söyledi:

“Bugün bizler Kütahya'da, dünyanın birçok farklı yerinde kutlanan Ergoterapi Günü’nü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. KSBÜ olarak, Kütahya'nın birçok yerinde yaşayan dezavantajlı bireylere ergoterapi hizmetini sunarken aynı zamanda insanlığa hizmet edecek ergoterapistler yetiştirmeye de devam ediyoruz. Hiç şüphesiz bu mutluluğun sağlanmasında en büyük rol sahiplerinden birisi ergoterapiye verdiği önemi her ortamda gösteren Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’dur. Hocamıza teşekkür eder, tüm ergoterapistlerin gününü kutlarız.”

Açılış konuşmalarının ardından farklı akademisyenler ve sağlık çalışanları tarafından kariyer paylaşımı kapsamında uzmanlık alanları hakkında bilgiler aktarıldı. Program müzik dinletisi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )