Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

İLERİ ENDODONTİ EĞİTİMİ VERİLDİ

25 Ekim 2022 Salı - Görüntülenme: 986

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı (AD) tarafından fakültenin 5. sınıf öğrencilerine, “Klinik Pratiğinde Endomotor ve T-endo MUST Sistem Kullanımı” başlıklı ileri endodonti eğitimi verildi. 

Fakülte Dekan Yardımcısı ve Endodonti AD Başkanı Doç. Dr. Safa Kurnaz; Dr. Öğr. Üyesi Gülsen Kiraz ve Dr. Öğr. Üyesi Arzu Kaya Mumcu ile birlikte eğitim gerçekleştirdi.

Eğitimde Doç. Dr. Kurnaz tarafından yapılan teorik eğitimin ardından pratik eğitime geçildi ve ‘Hands On Kurs’ gerçekleştirildi. Uygulamalı eğitimin ilk aşamasında canlı olarak tedavi aşamaları gerçekleştirildi ve daha sonra öğrenciler tarafından tedavilerin uygulanmasına geçildi. 

Öğrenciler aldıkları eğitimden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, öğretim üyeleri de katılımın yoğunluğu ve gösterilen ilgiye teşekkür etti. Tüm süreçte öğretim üyeleri öğrenciler ile birebir ilgilendi. 

Doç. Dr. Safa Kurnaz atölye çalışmasının gerçekleşmesinde sağladıkları destek için başta üniversitemiz yönetimine, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi’ye ve Doç. Dr. Taha ÖZYÜREK olmak üzere Dentac Türkiye ve Öncü Akademi’ye şükranlarını dile getirdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )