Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’DE FON KAYNAKLARI VE PROJE YAZMA EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

24 Ekim 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 589

“Sağlık ve Teknolojide Fon Kaynakları ve Proje Yazma Eğitimi”, KSBÜ Teknoloji Transfer Ofisi biriminin organizasyonunda akademisyen ve öğrencilerin katılımı ile proje uzmanı Esra Oflaz tarafından gerçekleştirildi.

“Sağlık ve Teknolojide Fon Kaynakları ve Proje Yazma Eğitimi”, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Güven'in kapanış konuşması, Dr. Öğr. Üyesi Alper Efe'nin sunumu ile “KSBÜ Teknoloji Transfer Ofisi biriminin organizasyonunda; Tıp Fakültesi Binası Hekim Sinan Konferans Salonunda akademisyen, araştırmacı ve öğrencilerin geniş katılımı ile Proje Uzmanı Esra Oflaz tarafından gerçekleştirildi. Eğitim 90 dakika sürdü.

Eğitim kapsamında katılımcılara proje önerilerinin nasıl hazırlanacağı, genel proje döngüsü ve iyi örnek paylaşımları, mantıksal çerçeve yaklaşımı, Avrupa Birliği, TÜBİTAK, TÜSEB, KOSGEB, Kalkınma Ajansları gibi ulusal ve uluslararası fon kaynakları kapsamlı olarak aktarıldı. Soru-cevap bölümlerinde ise etkileşimli olarak katılımcılar sorularını uzman Esra Oflaz’a yöneltme fırsatı buldu.

Hedef gruplar üzerinde Ar-Ge ve Proje üretim kapasitesi açısından önemli ve sürdürülebilir katkısı olması beklenen eğitimin daha spesifik alt başlıklar halinde öncelikli proje tipleri için bir dizi eğitim halinde devam edilmesi planlanıyor. Programın yönetim ve organizasyonunda Rektör Danışmanları Doç. Dr. Cansu Özbayer, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Güven ile Dr. Öğr. Üyesi Alper Efe ve Müh. Yusuf Öz görev aldı. Eğitimci Oflaz’a program sonunda çiçek ve plaket takdimi gerçekleşti.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )