Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’NÜN YENİ REKTÖRLÜK BİNASI HİZMETE AÇILDI

21 Ekim 2022 Cuma - Görüntülenme: 1102

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin (KSBÜ), Azerbaycan Parkı karşısında bulunan yeni Rektörlük binası ve binanın içerisinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. 

Açılış programında Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Av. İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ve Ahmet Tan, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve diğer protokol üyeleri, akademik ve idari personel, öğrenciler, basın mensupları ve davetliler yer aldı.

GERMİYAN KAMPÜSÜNÜN SPOR ALTYAPISI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Programda konuşma gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yeni Rektörlük binası ve Engelsiz Yaşam Merkezinin Kütahya ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Üniversiteler bizim en önemli paydaşımız. KSBÜ bizim paydaşımızdır. Bu kurumların ihtiyaçlarına katkıda bulunmak bize bir görevdir.” diyerek, Germiyan Kampüsünün spor altyapısıyla ilgili çalıştıklarını vurguladı. 

KSBÜ’DE GENÇ OFİSİ AÇILIYOR

Bakan Kasapoğlu konuşmasının devamında, “Gençlerimiz neredeyse biz oradayız. Genç ofisleri açtık üniversitelerde. İnşallah birini de KSBÜ’de açalım. Bunun müjdesini de bugün sizlerle paylaşalım. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

KSBÜ BÖLGE İÇİN İLKLER SUNUYOR

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ise yaptığı konuşmada üniversitemizin gelişiminden bahsederek açılışı gerçekleşen Rektörlük binasının atıl bir durumdayken, devletin desteğiyle birlikte en güzel şekilde ülkeye kazandırıldığını ifade etti.  Rektör Kavuncu konuşmasına şöyle devam etti: “Sayın Valimizin, İl Özel İdare’nin, İl Genel Meclisi’nin bize sağladığı alet katkısıyla da birlikte burada iki tane de hizmet birimi açıyoruz. Bu birimlerden bir tanesi şu an içinde bulunduğumuz Engelsiz Yaşam Merkezi. Hastane dışında, hastane sonrasında engellilerin yaşama katılımları, sosyal yaşama katılımları için bir merkezdir. Yetkili hocalarımız ve öğrencilerimiz sayesinde, burada bir aile ortamı sıcaklığında hizmet verilecek. Diğer bir merkez ise Dil ve Konuşma Bozuklukları Uygulama ve Araştırma Merkezi. Bu da doğumsal veya sonradan oluşan bazı konuşma bozuklukları ile ilgili uygulamalar. Bu Türkiye’de çok az sayıda. Artık modern cihazlarla birlikte Kütahya’ya hizmet vereceğiz.”

Program kapsamında Kütahya’nın başarılı engelli sporcuları tanıtıldı. Dans gösterileri büyük beğeniyle izlendi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )