Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

"MEME KANSERİ BİLİNÇLENDİRME VE FARKINDALIK AYI" KAPSAMINDA ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

07 Ekim 2022 Cuma - Görüntülenme: 1826

"Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı" kapsamında, Sosyal Sorumluluk Projeleri Dersi yürütücüsü, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sultan Güçlü öncülüğünde, Ebelik Öğrenci Topluluğu ve Sağlıkta İnovasyon ve Radyo Topluluğu (SİRAT) iş birliği ile meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi hakkında farkındalık kazandırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında KSBÜ SBF Konferans Salonunda "Güncel Literatür Işığında Meme Kanseri" eğitimi verildi.

SBF Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders başta olmak üzere öğretim elemanları, idari personel ve öğrencilerin katılım sağladığı eğitim, Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Savcı tarafından gerçekleştirildi.

Ayrıca farkındalık çalışmaları kapsamında kampüste bir ağaç meme kanseri farkındalık ağacı olarak seçilerek, öğrencilerle birlikte ağaç süsleme etkinliği de yapıldı.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılından bu yana meme kanserinde erken teşhisin önemi ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması amacıyla 01-31 Ekim tarihleri arası "Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı" olarak belirlenmiştir.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )