Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ EKİBİNDEN İNCELEME GEZİLERİ

07 Ekim 2022 Cuma - Görüntülenme: 861

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUYAM) Ekibi, Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezini (KUTTAM) ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Yaşam Bilimleri ve Biyoteknoloji Enstitüsünü (BİLSAB) ziyaret etti.

Yapılan ziyaretler kapsamında Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ve KUYAM ekibine, BİLSAB’da, Enstitü Direktörü Prof. Dr. Mehmet Ziya Doymaz ve Dr. Caner Çağlar tarafından BİLSAB laboratuvarları tanıtıldı. Ziyaret sonrasında yapılan toplantıda iki merkez arasındaki olası iş birlikleri ve proje ortaklıkları görüşüldü.

Rektör Danışmanları Doç. Dr. Cansu Özbayer ve Dr. Öğr. Üyesi Bahar Çelik ile öğretim elemanları Doç. Dr. Derya Berikten, Doç. Dr. Fatih Kar, Doç. Dr. Ayşe Koçak Sezgin, Dr. Öğr. Üyesi Meliha Koldemir Gündüz, Öğr. Gör. Emirhan Bozoğlan, Öğr. Gör. Dr. Güllü Kaymak, Öğr. Gör. Nimeti Feyza Üstünel, Öğr. Gör. Ezgi Kar tarafından gerçekleştirilen ziyarette ise KUTTAM Direktörü Prof. Dr. Mehmet Kaya ile Laboratuvar Koordinasyon ve Planlama Sorumlusu Zeynep Kahya tarafından araştırma laboratuvarları tanıtıldı.

KUTTAM bünyesindeki Hücresel ve Moleküler Görüntüleme, Moleküler Tıp, Omiks ve Nano ölçekli prototip laboratuvarı ile Zebra Balığı Laboratuvarlarına ait araştırma alt yapısı ve laboratuvar yapılanması hakkında bilgi alındı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )