Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

DR. GÜLEKÇİ’DEN POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINDA SUNUM

26 Eylül 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 1149

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Adli Bilimler Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Yakup Gülekçi, Polis Akademisi Başkanlığında düzenlenen “Uyuşturucu ile Mücadele Çalıştayı”na konuşmacı olarak katılarak, sunum gerçekleştirdi.


Polis Akademisi ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı iş birliğiyle Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Suç Araştırmaları ve Kriminoloji Araştırma Merkezi koordinesinde düzenlenen çalıştayda, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak başta olmak üzere, emniyet müdürleri, çeşitli bakanlık, üniversite ve kamu kurumları temsilcileri yer aldı.


Dr. Öğr. Üyesi Gülekçi söz konusu çalıştayda Uyuşturucu ile mücadelede Adli Bilimsel Yaklaşımlar oturumu kapsamında "Narko-Parmak İzinde Güncel Yaklaşımlar" isimli çalışmayı sundu. Uyuşturucu ile Mücadele Çalıştayına ait çıktıların rapor olarak sunulacağını belirten Dr. Öğr. Üyesi Gülekçi “Narkotiğin dünyada ve ülkemizde yayılımına neden olan yeni alternatif yollar üzerine” vurgu yaparak Polis Akademisi Başkanlığının düzenlemiş olduğu çalıştayın adli kolluk birimlerine katkı sağlayacağını iletti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )