Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’YE BİR TURUNCU BAYRAK DAHA

22 Ağustos 2022 Pazartesi - Görüntülenme: 442

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ), Engelsiz Üniversite Ödülleri 2022 kapsamında Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO için Turuncu Bayrak almaya hak kazandı. Sağlık Üniversitesi daha önce farklı mekanlar için de Turuncu Bayrak almaya hak kazanmıştı.

Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Saraçoğlu, kazanılan Turuncu Bayrak’tan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek “Engelsiz Üniversite” olma konusunda hassasiyet gösterdiklerini vurguladı.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan KSBÜ Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Ali Osman Altınay, engelli öğrencilere engelsiz bir eğitim ve öğretim ortamı sunmak, sosyal ve kültürel faaliyetlere daha fazla katılımlarını sağlamak için teşvik edici çalışmalar ve projeler geliştirmeye çalıştıklarını belirtti.

ENGELSİZ BİR ÜNİVERSİTE İÇİN YOĞUN ÇALIŞMA GERÇEKLEŞİYOR

Altınay konuşmasına şöyle devam etti: “Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğümüzce gerekli incelemeler yapılarak, mekân erişilebilirliği konusunda hassas çalışmalar yürütmekteyiz. Yeni kurulan üniversite olmamıza rağmen 2021 yılında YÖK’ten üç tane Turuncu Bayrak ile T.C. Kütahya Aile ve  Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden 3 Erişilebilirlik Belgesi; 2022 yılında YÖK’ ten bir Turuncu Bayrak ile T.C. Kütahya Aile ve  Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden bir Erişilebilirlik Belgesi alarak erişilebilir bir üniversite olma yolunda ilerlemekteyiz. Üniversitemiz binaların engelsiz ve erişilebilir hale getirilmesi için var gücümüzle çalışmalara devam etmekteyiz.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )