Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı

16 Ağustos 2022 Salı

TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülmekte olan "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı”nın 2022 yılı 2. dönem başvuruları 5 Ağustos 2022 tarihi itibariyle alınmaya başlanmıştır.

ARDEB 1001 Programına ilişkin proje destek üst limiti yaklaşık %75 oranında artırılarak 720 bin TL’den 1 milyon 250 bin TL’ye yükseltilmiştir. Yeni üst limit; 2022 yılı 2. döneminden itibaren sunulacak proje önerileri için geçerli olacaktır. Ayrıca, yürürlükte olan projeler için yeni üst limit göz önünde bulundurularak, talep edilmesi halinde ek ödenek imkânı sağlanacaktır.

Söz konusu program kapsamında desteklenen projelerde görev alan lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırmacılara proje bütçesinden ödenebilecek burs üst limitleri 1 Ağustos 2022 tarihi itibariyle güncellenmiş olup, güncel burs miktarları web sayfasında yayınlanmıştır.

Çevrim içi başvurunun ve e-imza sürecinin tamamlanması için son tarih 15 Eylül 2022 olarak belirlenmiştir.

Proje başvurusunun, Proje Başvuru Sistemi (PBS) üzerinden ve e-imza ile yapılması gerekmektedir. PBS'ye  http://ardeb-pbs.tubitak.gov.tradresinden ulaşılabilir.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )