Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

SİMAV SAĞLIK HİZMETLERİ MYO'DA MEZUNİYET COŞKUSU

03 Haziran 2022 Cuma - Görüntülenme: 784

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda (MYO) mezuniyet coşkusu yaşandı.

Mezuniyet töreninde KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Simav Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, KSBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Cem Algın, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav MYO Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kaçal, KSBÜ Simav SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener, diğer protokol üyeleri, akademisyenler, öğrenciler, aileler ve davetliler yer aldı.

"SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ"

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Simav SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener, Simav SHMYO olarak KSBÜ'nün tanınır ve saygın bir üniversite imajı sağlaması yolunda ciddi adımlar attıklarını ifade ederek,
"Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayıp her daim desteklerini veren başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu hocamıza ve üniversite yönetimi ve personeline teşekkür ediyorum. Değerli Hocalarım ve Meslek Yüksekokulumuzun idari personeli. Öğrencilerimizin bugüne gelmesinde en büyük emek hiç şüphesiz size ait. Öğrencilerimize sadece teknik bilgileri öğretmekle kalmadınız, aynı zamanda birer birey olarak sorumluluklarını, paylaşmayı ve dayanışmayı, topluma karşı görevlerini öğrettiniz ve onlar için yaşamları boyu örnek alacakları birer model oldunuz. 
Değerli Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezunları,
Öncelikle hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz. Verdiğiniz emeğin, gösterdiğiniz çabanın karşılığını almanızı yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Üniversitemizle bağlarınızı kesmeyeceğinizi ümit ediyor, bundan sonraki yaşamınızda sizlere, ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, onurlu ve başarılı bir yaşam diliyorum." dedi.

"İHTİYAÇ DUYDUKLARI HER ANLARINDA YANLARINDA OLACAĞIZ"

Mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Kavuncu ise öğrencilerin burada önemli kazanımları olduğunu söyleyerek " Öğrencilerimiz mesleki öğrenimlerinin yanı sıra hayat eğitimi aldılar. Artık onlar toplumda birer lider. Kendi bulundukları alanda çevrelerini etkileyebilecek, yönlendirebilecek kabiliyetteler. Burada insanlara ve topluma faydalı olmanın, gelecek nesillere faydalı işler bırakacak olmanın bilinci ile mezun oluyorlar. Bizim mezunlarımız olarak ihtiyaç duydukları her anlarında yanlarında olacağımızı bilmelerini isterim. Gittikleri yerlerde bu güzel ilçenin bir tanıtım elçisi olacaklar. Takdiri teşekkürü hak eden siz değerli velilere de teşekkür etmek istiyorum. Ne kadar gururlansanız yeridir. Evlatlarınızın yollarının, bahtlarının açık olmasını diliyorum. Güzel geleceklerde güzel yarınlarda hep birlikte buluşmayı temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından mezuniyet kütüğüne isimliklerin çakılması, Halk Oyunları Gösterisi, başarı ödüllerinin verilmesi, meslek andının okunması ile devam eden mezuniyet programı, kep atma ve müzik dinletisi ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )