Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’DE SANAT KONUŞTU

22 Ekim 2021 Cuma - Görüntülenme: 382

Kütahya Toplum Ruh Sağlığı Merkezi üyeleri tarafından, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) sanat etkinliği düzenlendi.

KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi üyelerinin düzenlediği etkinliğe Kütahya Valisi Ali Çelik, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati GÜNDÜZ, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, diğer protokol üyeleri, akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler ve davetliler katıldı.

Tıp Fakültesinde düzenlenen etkinlikte üyelerin ürettikleri sanat eserleri görücüye çıktı. Toplamda 170 eser sergilendi. Ayrıca “Ayna” isimli kitap çalışması imzalanarak, davetlilerle paylaşıldı. Kitapta, sanatçıların renkli iç dünyalarını yansıttıkları eserler bulunuyor. 

VALİ ÇELİK: KSBÜ’DE ÇOK CİDDİ BİR EMEK SARF EDİLİYOR

Vali Çelik yaptığı konuşmada merkezin öneminden bahsederek, “Vural Hocamla KSBÜ’de çok ciddi bir emek sarf ediliyor. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi başarılı çalışmalar yapıyor. Başta kadına şiddet konusunda olmak üzere. Devletimiz adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bugünkü etkinlikten dolayı değerli sanatkarlarımız, ressamlarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

TAVŞANLI FTR HASTANESİNİN BİR BÖLÜMÜ RUH SAĞLIĞI MERKEZİ OLARAK PLANLANIYOR

Rektör Kavuncu ise gerçekleştirdiği konuşmada, sosyal sağlığın önemine vurgu yaparak, “Genel olarak sosyal sağlık kavramını çok iyi algılayamıyoruz. Bugünkü etkinlik bu alanı desteklemektedir. Başta Volkan Hocamız olmak üzere tüm üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Bu arada Kütahya, afiliasyon alanında en uyumlu çalışan illerden bir tanesidir. Tavşanlı’daki FTR Hastanesinin bir bölümü de ruh sağlığı merkezi olarak planlanmaktadır. Yalnız bunun gerçekleşmesi için personel ihtiyacı bulunmaktadır. En kısa zamanda buranın faaliyete geçeceğini umuyorum.” diye konuştu.

Proje Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi İsmail Volkan Şahiner, Kütahya Toplum Ruh Sağlığı Merkezi üyeleriyle birlikte bir aile oluşturduklarını ifade ederek, sanatsal çalışmalarının sergilendiğinden dolayı mutlu olduklarını paylaştı.

Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )