Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI İLE ORTAK PROJELER GÖRÜŞÜLDÜ

01 Ekim 2021 Cuma - Görüntülenme: 266

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Adli Bilimler Bölümü öğretim üyeleri, Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı ile temaslarda bulundu. Görüşmede; adli bilimler lisans alanındaki eğitim ve uygulama süreçleri, staj dönemleri ve yapılabilecek ortak projeler görüşüldü.

Türkiye’de devlet üniversitelerinde ilk olan ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında 40 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan KSBÜ Adli Bilimler Bölümü çeşitli konularda Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı ile görüşme sağladı. Görüşmelerde, Adli Bilimler Bölümü öğrencilerinin eğitimlerinin kapsamı ve laboratuvar uygulamaları hakkında başkanlık heyetine bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ziyaret programında, KSBÜ Adli Bilimler Bölümü öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener, Dr. Öğr. Üyesi Yakup Gülekçi, Dr. Öğr. Üyesi Nurdan Sezgin ve Öğr. Gör. Fatma Ebru Yüksek yer aldı.

JANDARMA KRİMİNAL DAİRE BAŞKANI MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Kriminal Daire Başkanı Tuğgeneral Sinan Şen ve Ankara Merkez Laboratuvarı Amiri Yarbay Ufuk Çoştan, başkanlık heyeti ve laboratuvar personeli ile yapılan görüşmelerde; adli bilimler alanında yetiştirilecek öğrencilerin alacakları eğitim ve uygulama laboratuvarları ile ilgili düşüncelerini ilettiler. Ayrıca Türkiye’de adli bilimler lisans eğitiminin bir devlet üniversitesinde olmasından ve adli bilimler alanında sahada çalışan kolluk kuvvetine yetişmiş insan gücü sağlanacağından memnuniyet duyduklarını ilettiler.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )