Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

BAŞHEKİM ERARSLAN'A BAŞARILAR DİLERİZ

21 Eylül 2021 Salı - Görüntülenme: 1003

T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanan, Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalından (AD) Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Erarslan, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Başhekim Erarslan’a başarılar dileyen Rektör Kavuncu, “Görevlerinde başarılar diledik ve başarılı olacağından hiç kuşkumuz yok. Hastanemizle ilişkili atılması gereken adımlar, yapılması gereken hizmetlerde önemli bir paydaş olarak, her daim üniversite olarak gerekli desteği vereceğiz.” dedi.

“HASTANEMİZİN NİTELİĞİ ARTIYOR”

KSBÜ’nün Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışan bir üniversite olduğunu söyleyen Kavuncu, “Bu anlamda üniversite hocalarımız hastanede sağlık hizmetlerine, eğitime katkı veriyorlar ve önemli bir paydaş durumundayız. Hastanemizin bu sayede niteliği artıyor. Eğitim hastanesi olması dolayısıyla daha yüksek düzeydeki tetkik, tedavi imkanları, en ileri teknolojiler, en ileri sağlık uygulamalarını Kütahya’da yapma imkanına kavuşuyoruz. Bir danışma protokolü gereğince de hastane yöneticisi üniversite öğretim üyeleri arasından atanıyor. Bu kapsamda Dr. Öğr. Üyesi Sertaş Eraslan hastanemizin yeni başhekimi olmuştur. Hastane ile ilgili sağlık hizmetlerinin ana yürütücüsü Sağlık Bakanlığı olmakla birlikte, destekleyici ve proje üretme anlamında daima yanlarında olacağız.” açıklamalarında bulundu.

“ARTIK SEVK ALAN BİR HASTANE DURUMUNDAYIZ”

Kütahya’da sağlık hizmetlerinin nitelik ve kapsam açısından önemli bir noktaya geldiğine dikkat çeken Kavuncu şöyle konuştu: “Büyükşehirlere olan hasta sevkleri hemen hemen tama yakın oranda önlenmiştir. Hatta artık sevk alan bir hastane durumundayız. Ancak gerçek değerimizin ortaya çıkabilmesi bu yapılan hizmetlerin daha üst noktaya taşınması için şehir hastanesinin bir an önce tamamlanması ve orada bu hizmetlerin devam etmesi elzemdir. Bu noktada tüm şehrin birlikte olarak hedefe kitlenmesi önem taşıyor.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )