Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİNİN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

21 Eylül 2021 Salı - Görüntülenme: 311

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin açılış töreni gerçekleşti.

Törende konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, KSBÜ’nün gün geçtikçe daha da büyüdüğünü belirterek, “Yeni açılan fakültemizde şu an için iki bölüm bulunuyor. Ancak ilerleyen yıllarda bölümler eklenerek daha da büyüyeceğiz. Sizlerin heyecanıyla büyüyoruz. Burada sadece pasif olarak ders almayacaksınız, hocalarınızla birlikte aktif olarak çalışacaksınız. Projeler üreteceksiniz.” diye konuştu.

SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNE KATKI SUNULACAK

Rektör Kavuncu konuşmasına şöyle devam etti: “Sağlık teknolojileri açısından multidisipliner çalışmalara ihtiyaç bulunuyor. Bizler bu ihtiyaca cevap vermek için yeni fakültemizle çalışacağız. Sağlık teknolojilerinde kat edilmesi gereken yol var. Ancak pandemi döneminde gördük ki, ülkemiz bu alanda yenilikler/ ürünler sundu. İstersek başarabiliriz. Sizlerle birlikte yeni ürünler ortaya koymak için çalışacağız. Ülkemizin bu alanda dünyada ön plana çıkmasını istiyoruz. Yeni eğitim- öğretim yılında hepinize başarılar dilerim.”

Törende konuşan Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Güven, KSBÜ’nün genç bir üniversite olduğunu belirterek, “Sağlık Üniversitesi çatısı altında, multidisipliner çalışmalar yaparak, hep beraber öğreneceğiz, hep beraber keşfedeceğiz. Başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” dedi.

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNDE İLK OLAN ADLİ BİLİMLER BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞTU

Adli Bilimler Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener ise, devlet üniversitelerinde ilk adli bilimler bölümü olarak faaliyete geçmenin kendileri için büyük sorumluluk getirdiğini ifade ederek şöyle devam etti: “Bu sorumluluğu en iyi şekilde üstlenmek için elimizden geleni yapacağız. Biz hazırız. Öğrencilerimizle birlikte keşfedeceğiz, birlikte araştıracağız.”

Açılış programına Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, akademik ve idari personel ile birlikte öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )