Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”

10 Ağustos 2021 Salı - Görüntülenme: 737

Kütahya’daki engellilere hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının (STK) başkanları, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine (KSBÜ) ziyarette bulundular. Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptığı konuşmada, “Engelleri hep birlikte aşıyoruz.” dedi.

Kütahya Çölyak Ve PKU Metabolik Hastalıklar Başkanı Nuray Sayıner, Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nimet Sarıkaya, Altınokta Körler Derneği Kütahya Şubesi Başkanı İsmail Barış, Kütahya Multipl Skleroz (MS) Epilepsi ile Yaşam Derneği Başkanı Münevver Altın, Kütahya Şizofreni ve Yaşam Derneği Başkanı Hasan Ünal; KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu ziyaret ettiler.

"ENGELSİZ BİR ÜNİVERSİTE OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ"

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, engelsiz bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir üniversite olarak tüm engelli gruplarına eşit şartlarda ve eşit imkânlarda yaklaştıklarını, ayrıca engelliler ile ilgili projeler üretilmesi için çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Rektör Kavuncu, KSBÜ’nün “Turuncu Bayraklı” bir üniversite olduğunu hatırlatarak, “Oluşabilecek engelleri hep birlikte aşıyoruz.” dedi.

Engelli derneklerinin talep ettikleri çalıştay konusunda ise üniversite olarak destek verilebilmesi ile ilgili çalışmalar yapılabileceği dile getirildi.

Derneklerle yapılan görüşmelerde, KSBÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay ile birlikte Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Özyurt da hazır bulundu.

Rektör Kavuncu nazik ziyaretlerinden dolayı konuklarımıza teşekkür etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )