Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Rektör Yardımcıları

06 Temmuz 2023 Perşembe

Prof. Dr. Fatih ÖZCURA

Fatih ÖZCURA 1978 Kütahya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Kütahya’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisasını tamamlayarak 2005 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı oldu. Aynı yıl Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Yüksekokuluna yardımcı doçent olarak atandı ve Tıp Fakültesi kurulması çalışmalarında kurucu öğretim üyeleri arasında yer aldı. Haziran 2007’den itibaren bir yıl süre ile Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Göz Hastalıkları Anabilim Dalında yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. 2010 yılında iki ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan University of Miami, Bascom Palmer Eye Institute’da klinik gözlemci olarak bulundu. 2012 yılında doçent, 2018 yılında profesör unvanını aldı.

Üniversitemiz Göz Hastalıkları Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi olan Prof. Dr. Fatih ÖZCURA 2008 yılından itibaren Anabilim Dalı Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. 2012 yılında Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, 2019 – 2022 yılları arası Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığı yapmıştır. Fakülte Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği, çok sayıda kurul ve komisyonda görev almıştır.


Genel Göz Hastalıkları pratiği yanında özel ilgi alanları katarakt ve refraksiyon cerrahisi, glokom cerrahisi, kornea ve oküler yüzey hastalıklarıdır. Çoğunluğu uluslararası dergilerde olmak üzere 100’ün üzerinde yayımlanmış makalesi vardır ve bu makalelere 1.000’in üzerinde atıf almıştır (https://scholar.google.com/Fatih Özcura). Prof. Dr. Fatih ÖZCURA İngilizce bilmekte, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Görev Tanımları

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )