Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

BAKANLIKTA KSBÜ ÇALIŞMALARI AKTARILDI

17 Haziran 2021 Perşembe - Görüntülenme: 967

Kütahya Sağlık Bilimler Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu; AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Milletvekilleri Av. İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ve Ahmet Tan ile birlikte T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı ziyaret ederek, KSBÜ çalışmaları hakkında bahsetti.

KSBÜ- Ziyaret kapsamında Üniversitemizin çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapıldığını ifade eden Rektör Kavuncu şunları söyledi:

“Türkiye’nin sağlık temalı devlet üniversitesi olarak bazı misyonlar yüklenmiş durumdayız. Yaşlı bakımı ve rehabilitasyonunu kendisine mükemmellik alanı olarak belirlemiş bir üniversiteyiz. Bu kapsamda; huzur evlerindeki yaşantıyı ve bakımı daha nitelikli hale getirecek sağlık ve kür merkezi projemizi Sn. Bakanımıza sunduk. Karşılıklı istişare ettik. Bundan sonra projelerin detaylandırılması ve hayata geçirilebilmesi açısından daha ileri çalışmaları birlikte yürütme kararı aldık. Sn. Bakanımızın yakın ilgisine ve desteğine teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz sağlık temalı bir üniversite. Sadece fiziksel temalı değil, psikolojik ve sosyal sağlıkla bir bütüncül olarak yaklaşıyoruz. Ayrıca yaşlı ve engelliliği bir hastalık olarak değil; bakım ve destek ihtiyacı olan bir grup olarak görüyoruz. Sağlık temalı Üniversitemize de bu kapsamda Sosyal Hizmetler Bölümünü açtık. Sosyal Hizmetler, Yaşlı Bakımı, Ergoterapi, İş ve Uğraşı Terapisi, Hemşirelik gibi Bakanlığın ihtiyaç duyduğu meslek alanlarında eğitim veren bir kurumuz.”

Ziyarette Rektör Danışmanları Doç. Dr. Cansu Özbayer ve Dr. Öğr. Üyesi Bahar Çelik de yer aldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )