Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

"KALİTE BİR EKİP İŞİ"

17 Haziran 2021 Perşembe - Görüntülenme: 695

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Kalite Koordinatörü Dr. Öğr. Bahar Çelik tarafından; Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) öğretim üyeleri, idari personel ve öğrencilerle bir araya gelinerek, 2020-2021 yılı akademik dönemi online değerlendirme toplantısı yapıldı.

Soru-cevap şeklinde gerçekleşen değerlendirme toplantısında, akademik danışmanlık sisteminden uygulamalı derslerde kullanılan malzemelere kadar birçok konu konuşuldu.

Öğrencilerle empati kurularak iletişimin öneminin bir kez daha ortaya konulduğu toplantıda, KSBÜ Kalite Koordinatörlüğü tarafından, “Bu görüşme bizlere çok şey kattı. Kendi fotoğrafımızı çektik ve nerede olduğumuzu gördük. Hem güçlü hem de gelişmeye açık yanlarımızı daha net gördük. Dileriz öğrencilerimiz için de çok faydalı bir görüşme olmuştur.” denildi.

Öğrencilerin geri bildirimlerinin alınarak, varsa bunların iyileştirme olarak sürece dahil edilmesi ile ilgili bir geri bildirim mekanizması kurulmuş ve bu mekanizma pilot uygulama olarak KSBÜ SBF’de uygulanmıştı. Kalitenin bir ekip işi olduğunun vurgulandığı toplantıda; söz konusu pilot fakültede yapılan uygulamanın başarılı bir şekilde sonuçlandığı ifade edilerek, benzer uygulamanın en kısa zamanda, diğer tüm enstitü, fakülte ve meslek yüksekokullarımıza uygulamaya başlanacağı bilgisi verildi.

Toplantı sonunda pilot uygulamanın başarıyla yerine getirilmesinde yardımcı olan herkese teşekkür edildi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )