Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’DE DÖRDÜNCÜ MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILDI

24 Mayıs 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 896

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizin (KSBÜ) dördüncü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu aktif hale geldi.  Merkezdeki Sağlık Hizmetleri MYO ile birlikte diğer fakülte ve SHMYO’larla toplamda 9 yeni bölüm ve program açıldı. Rektör Kavuncu, “Dördüncü Sağlık Hizmetleri MYO’muz hayırlı olsun.” dedi.

KSBÜ-Bu sene açtığı fakülte, bölüm ve programlarla istikralı bir şekilde büyümeye devam eden KSBÜ’de son olarak dördüncü Sağlık Hizmetleri MYO, YÖK tarafından onaylanarak aktif hale geldi. Merkezdeki Sağlık Hizmetleri MYO'muzda şu programlar bulunuyor;

1.       Anestezi Programı

2.       Biyokimya Programı

3.       Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı

4.       Elektronörofizyoloji Programı

5.       Kimya Teknolojisi Programı

Merkezdeki SHMYO ile birlikte KSBÜ’de; Gediz, Simav ve Tavşanlı’nın ardından dördüncü SHMYO açılmış oldu.

Ayrıca Gediz Sağlık Hizmetleri MYO Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı ile Tavşanlı Sağlık Hizmetleri MYO Diş Protez Teknolojisi Programı da açıldı.

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BÜYÜYOR

Son olarak, Türkiye’de devlet üniversitelerinde ilk olan Adli Bilimler Bölümünün öğrenci alımı müjdesiyle beraber aktif hale gelen Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, şimdi de Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ile Yazılım Mühendisliği Bölümü aktif hale geldi.

“KSBÜ İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR”

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Türkiye’nin sağlık temalı ilk devlet üniversitelerinden biri olarak yenilikçi çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “Küresel alandaki sağlık gelişmelerini takip edip, hem ülkemiz hem bölgemize ileride fayda sağlayacak yenilikçi bölüm ve programlar açarak, ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu bölüm ve programların iş alanında ihtiyaç duyulmasını da göz önünde bulunduruyoruz. Dördüncü Sağlık Hizmetleri MYO teklifimiz YÖK tarafından kabul edilerek, bu sene 5 programımız açıldı. Ayrıca Mühendislik ve Doğa Bilimler Fakültesindeki 2 bölüm, Gediz ve Tavşanlı’daki birer programımız açıldı. Hayırlı olsun.” dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )