Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

SAĞLIKTA YAPAY ZEKA TARTIŞILDI

20 Nisan 2021 Salı - Görüntülenme: 223

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Tıp Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Can Özlü ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem Arık, 'II. Uluslararası Sağlıkta Yapay Zekâ Kongresi'ne katıldılar.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen ve pandemi nedeniyle çevrim içi olarak düzenlenen kongrede, yapay zekanın sağlığa entegrasyonu konusu hakkında oluşan farklı sorular üzerine konuşuldu.

“SAĞLIĞIN GELİŞMESİ İÇİN SAĞLIĞIN GELECEĞİNİN GELİŞMESİ GEREKİYOR”

Dr. Öğr. Üyesi Can Özlü, klinik bilimlerde yapay zekâ konusunda gelişmeleri ve üniversitemizde yaptığı çalışmaları aktardı. Özlü ayrıca “Sağlığın gelişmesi için, sağlığın geleceğinin gelişmesi gerekiyor.” mesajını iletti.

SAĞLIKTA YAPAY ZEKA KULLANIMI KONUŞULDU

Dr. Öğr. Üyesi Özlem Arık ise, kongrede sağlıkta yapay zekâ uygulamalarının pratikte kullanım alanlarını ve gelecekte bizleri nelerin beklediğinin ele alındığını ifade etti. Ayrıca ulusal ve uluslararası uzmanların bilgi ve deneyimlerini paylaştıkları panellerin, sunumların yer aldığını belirten Arık, “İki Farklı Kanser Türüne Ait Mikrodizi Gen İfade Verilerinde Öznitelik Seçim ve Sınıflama Yöntemlerinin Performanslarının Değerlendirilmesi” başlıklı bir bildiri sundu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )