Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN KSBÜ’YE ÖVGÜ

09 Nisan 2021 Cuma - Görüntülenme: 378

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Daire Başkanı Dr. Neşe Gülmez, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) ile gerçekleştirilen ortak çalışmaları değerlendirerek, üniversitemizin başarılı büyüme sürecindeki düşüncelerini dile getirdi. Dr. Gülmez, “KSBÜ; hedefleri belli, güçlü bir altyapıya sahip, genç ve dinamik bir üniversite.” dedi.

KSBÜ’nün; Türkiye’nin, günümüzde önemi gittikçe artan, sağlık alanında ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştiren çok kıymetli bir üniversite olduğunu vurgulayan Dr. Gülmez, “Doğrudan sağlık alanına odaklı, hedefleri belli, güçlü bir altyapıya sahip, genç ve dinamik bir üniversite. Gelişen ve değişen dünyada sağlık konusundaki tüm değişimleri yakından takip edebilen, bu konuda derinlemesine araştırmalar yapan, Türkiye’nin çok değerli insan kaynağını yetiştiriyor. KSBÜ’nün sağlık alanında günümüzde insan kaynağı alanında ihtiyaç olan bölümlerinin açılması ve ilerleyen dönemlerde bu bölümlerden öğrencilerin mezun olmasıyla ülkemize sağlık alanında nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi konusunda oldukça büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“KSBÜ MEZUNLARI ÜLKEMİZE BÜYÜK BİR KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”

KSBÜ’de sağlık eğitimi alan öğrencilerin, küreselleşmeyle birlikte sağlık alanında alınan kararlarda ilkelerin ve etik değerlerin paylaşımında bir artışın olacağının farkında olmaları ve yetkinliklerini de bu değerlere göre geliştirmeleri tavsiyelerinde bulunan Gülmez şunları söyledi: “Hızlanan iletişim süreçleri, bilgiden kısa sürede yararlanma olanakları ve rekabet gibi kavramlar da yine sağlık eğitimi alan öğrencilerin sıklıkla karşılaşacakları kavramlardır. Artık, yeni tedavi, teknoloji ve stratejiler ile ilgili bilgiler hızla başka ülkelerden ülkemize ve ülkemizden başka ülkelere taşınmaktadır. Dolayısıyla, bilime ve ülkemiz sağlık politikalarının geliştirilmesine katkı sağlayan, ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan, kanıta dayalı uygulamalarla toplumun sağlık gereksinimlerini karşılayan nitelikli mezunlar veren bir eğitim kurumu olan KSBÜ, ülkemize bu noktada büyük bir katma değer sağlayacaktır.”

“KSBÜ YETENEK KAPISI PLATFORMUNU EFEKTİF KULLANIYOR”

CBİKO Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Daire Başkanı Dr. Neşe Gülmez, KSBÜ’nün, kariyer merkezlerinin hizmetine sunulan Yetenek Kapısı platformunu düzenli ve efektif kullanan üniversitelerden biri olduğunu belirterek ,” KSBÜ öğrencilerinin neredeyse tamamı Yetenek Kapısı’na kayıtlıdır. 41’i mezun 2 bin 478’i halen öğrenci olmak üzere toplamda 2 bin 519 öğrencimiz sisteme kayıtlıdır. Bu, son derece önemli bir orandır. Bu durum, Yetenek Kapısı tanıtım faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüttüğünü de göstermektedir. KSBÜ Kariyer Planlama Dersi (KPD) hazırlıkları konusunda da destekleyici olmuş ve dersi hızlıca uygulamaya koymak için erkenden çalışmalarına başlamıştır. Üniversitemiz, Kariyer Planlama Dersi’ni 2020-21 güz döneminde bin 300’e yakın öğrencisinin erişimine açmıştır.” şeklinde konuştu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )