Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KSBÜ’NÜN İLK KİTABI BASILDI

16 Mart 2021 Salı - Görüntülenme: 1478

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji Anabilim Dalı (AD) Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Küçük’ün editörlüğünü yaptığı “Fizyoloji Laboratuvar Deneyleri” isimli kitap, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya takdim edildi. Bu çalışma, KSBÜ’nün ilk basılı kitabı olma özelliğini taşıyor.

KSBÜ- Kitabın takdim edildiği programda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Fizyoloji AD’den Dr. Öğr. Üyesi Ümmü Gülşen Bozok yer aldı.

Fizyoloji deneylerinin yeni sistemler kullanılarak; Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine rehberlik etmesi amacıyla oluşturulan kitap, çekirdek eğitim müfredatına da uygun olarak hazırlandı. KSBÜ Tıp Fakültesi Fizyoloji Temel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji AD öğretim üyelerinin katkılarıyla hazırlanan bu yazılı çalışma, laboratuvar teknikleriyle alakalı Türkçe olarak basılan bir kaynak niteliği taşıyor.

Kitaba ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Küçük, “Fizyoloji, canlıların yaşamsal işlevlerini inceleyen bir bilim dalıdır. Yunanca doğa anlamına gelen physis ve bilim anlamına gelen logos kelimelerinin birleşiminden oluşur. Fizyoloji uygulamaları, teorik derslerin daha anlaşılabilir olması açısından önemlidir. Bu kitap; Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine rehberlik etmesi amacıyla, çekirdek eğitim müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. KSBÜ Tıp Fakültesi Fizyoloji AD öğretim üyeleri olarak hazırladığımız bu kitabın her aşamasında desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Algın’a teşekkür ederim.” dedi.

Başarılı kitap çalışmaları için Prof. Dr. Küçük’ü tebrik eden Kavuncu şunları söyledi: “KSBÜ’nün basılan ilk yayını olarak ayrı bir değere sahip olan bu eser için Prof. Dr. Ayşegül Küçük’e teşekkürlerimi sunarım. Üniversitemiz kütüphane kaynakları arasında görmekten büyük mutluluk ve gurur duydum.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )