Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

SİMAV’DA UYGULAMALI EĞİTİM BAŞARISI

16 Mart 2021 Salı - Görüntülenme: 482

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) 2. sınıf öğrencileri, Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinde uygulamalı eğitimlerine başladılar. Öğrencilerimiz tarafından sergilenen yüksek motivasyon, hastane yönetimi tarafından tebrik edildi.

KSBÜ- Üniversitemizde başlayan kısmen yüz yüze eğitim uygulaması ile birlikte öğrencilerimiz hastanedeki stajlarını başarılı bir şekilde yerine getiriyorlar. Öğrencilerimizin gösterdikleri yüksek motivasyon, hastane yönetimi tarafından tebrik edildi. Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Naci Çağlar, “KSBÜ öğrencilerimizin çalışmalarını gayretli buluyoruz. Onlar bizim çocuklarımız. Tecrübelerimizi aktarıyoruz. Kütahya’ya ve ilçelerine değer katan Sağlık Üniversitesi, geleceğin sağlıkçılarını donanımlı yetiştiriyor.” dedi. 

“ÖĞRENCİLERİMİZE HER TÜRLÜ İMKAN SAĞLANIYOR”

Simav SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener ile Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Şenay Özer ve Öğr. Gör. Serkan Budak, öğrencilere her türlü imkan sağlamaya çalıştıklarını belirterek, “Öğrencilerimizle birebir ilgileniyoruz. Çalışma motivasyonları çok yüksek. Biz onları, onları bizi özlemişler.” diye konuştular.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

KSBÜ öğrencilerimize, stajları başlamadan önce, İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Öğr. Gör. Fatih Ulukaya tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilerimize sertifika verildi. Ulukaya, "İş sağlığı ve güvenliği bizim çok hassas olduğumuz bir konu. Eğitim başarıyla tamamlandı." bilgilendirmesini yaptı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )