Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“SPOR SAĞLIĞIN TEMEL ÖĞESİDİR”

10 Mart 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 334

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu başkanlığında, spor kültürünün geliştirilmesi ve sağlığa entegre edilmesine yönelik bir toplantı gerçekleştirildi. Rektör Kavuncu, “Sporun sağlığa entegre edilmesini önemsiyoruz. Spor sağlığın temel öğesidir." dedi.

KSBÜ- Toplantıya Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Acet yanı sıra Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz, Başkan Vekili Ali Okçu, Başkan Yardımcısı Tuncer Kırdar, Futbol İl Temsilcisi Nuri Ercura, Yönetim Kurulu Üyeleri; Süleyman Ayaz, İsmail Hakkı Tatar ile ASKF Müdürü Yılmaz Yaman katıldı.

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Kavuncu şunları söyledi: “Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak toplumda spor kültürünün geliştirilmesini ve sağlığa entegre edilmesini çok önemsiyoruz. Spor sağlığın temel öğesidir. Bu anlamda ilimizdeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun büyük bir işlevi ve görevi olduğunu söyleyebilirim. Bu noktada gerek öğrencilerimizin spora entegre olması gerekse de sporcuların sağlığı açısından kendileriyle geniş iş birliği olanaklarını görüştük. Ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )