Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK ÖZLEDİK”

08 Mart 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 476

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizde (KSBÜ) kısmi olarak yüz yüze eğitim başladı. Rektör Kavuncu, “Öğrencilerimizi çok özledik.” dedi.

KSBÜ- Tıp Fakültemiz 4. ve 5. sınıflar bugün itibariyle yüz yüze eğitime başladı. Daha önce de diğer fakülte ve programlarda yüz yüze eğitim başlamıştı. Öğrencilerimize hoş geldiniz programı düzenlendi. Programa Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Cem Algın, Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Genel Sekreter Kutlu Önal yanı sıra öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cem Algın yaptı. Algın, “Bugünden itibaren Tıp Fakültesi dönem 4 ve 5 öğrencilerimiz yüz yüze eğitime tekrar başlayacaklar. Üniversitemizde eğitim öğretim online başarı ile devam etti. Ancak online eğitimin örgün öğretimin alternatifi olamayacağı açıktır. Bu bağlamda, YÖK’ün kararı ve Üniversitemiz Senatosunun bu yönde almış olduğu karar doğrultusunda Tıp Fakültemizde bugün kısmi olarak yüz yüze eğitim başlıyor. Sizlerin bu süreci hastane içerisinde ve hastane dışarısında pandemi kurallarına uyarak başarı ile tamamlayacağımıza inanıyorum. Arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Sizlerle bir arada olmak bizler için çok önemli.” şeklinde konuştu.

“HEYECANINIZA ORTAĞIZ”

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ise öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiği konuşmada, “Ben de heyecanlıyım bugün. Heyecanınıza ortağız. Uzun bir süre sonra bir araya geldik. Sizler bugün başlıyorsunuz. Çok farklı bir yol geçirdik. Ritmimiz değişti, dünya değişti. Pandemi süreci zaman alacak, bıçak gibi kesilecek bir olay değil. Mücadele etmek zorundayız. Hayatımızı yeni normallere göre şekillendirmemiz gerekiyor. Bunun bir sonu yok. Sizin aldığınız eğitim, bire bir eğitimi gerektiren bir eğitim. 4,5 ve 6. sınıflar için hasta başı uygulamaları gerekiyor. Hastane ortamı da eğitimin bir parçası. Çünkü sağlık tesislerinde çalışacaksınız.” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN TALEPLERİ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Rektör Kavuncu, bulaşı riskinin sadece hastane ortamında değil, her yerde olduğunu belirterek, “Bunu bilemiyoruz. Her yerde hastalık kapma olasılığı var. Sizlere iyi ortamlar sağlamaya çalıştık. Önlemlerimizi en yüksek seviyeye çıkardık. Bunların dışında taleplerinizi her zaman alıyoruz. Sizlerin talepleri bizler için çok değerli. Doğrudan hocalarınıza iletin. Buna göre hazırlık yaptık. Sizi gördüğümüze çok sevindik. Hepiniz tekrar hoş geldiniz.” diye ifadeler kullandı.

Konuşmanın ardından öğrenci temsilcilerimize çiçek takdimi gerçekleşti.

“PANDEMİ DÖNEMİ BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADINIZ”

Tıp Fakültesi öğrencilerimiz, “Pandemi dönemi bizleri yalnız bırakmadınız, her zaman destek oldunuz.” diye belirterek, KSBÜ üst yönetimi ve akademisyenlere teşekkür ettiler.

KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Hoş geldiniz programının ardından, Rektör Kavuncu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm kadınları tebrik etti. Kavuncu, şiddetsiz bir dünya temennisinde de bulundu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )