Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

TÜGVA İLE ORTAK ÇALIŞMALAR HAKKINDA İSTİŞAREDE BULUNULDU

22 Şubat 2021 Pazartesi - Görüntülenme: 261

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya İl Temsilciliğine iade-i ziyarette bulundu. KSBÜ Rektörü Kavuncu, “Bizler öğrencilerimize sadece mesleki bilgi ve öğretim değil, tüm hayatı kapsayan yaşam kültürü eğitimini de vermek durumundayız. Bu noktada STK’ların görevleri başlıyor.” dedi.

KSBÜ- Ziyaret esnasında TÜGVA Kütahya İl Başkanı Orhan Yener Kaytancı, TÜGVA Kütahya İl Başkan Yardımcıları Ömer Faruk Çakır, İbrahim Keser, H. Feyyaz Ebeoğlugil ile lise öğrencileri yer aldı.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu üniversitemizin kurulduğu günden bugüne yaptığı çalışmalardan ve gelişmelerden bahsederek gelecek yıllarda yapılması planlanan faaliyetlerden söz etti. TÜGVA Kütahya İl Başkanı Kaytancı vakfın çalışmalarından söz ederek, üniversitemiz ile yapılabilecek ortak faaliyetleri dile getirdi. Rektör Kavuncu ziyaret esnasında bulunanlardan görüşler alarak yeni ve farklı fikirlere, genç bakışlara açık olduklarını ifade etti.

“STK’LARA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Üniversitelerin, öğretim görevlerinin yanında eğitim görevlerinin de olduğunu vurgulayan Rektör Kavuncu bu noktada STK’lara önemli görevler düştüğünü belirterek şunları söyledi: “Üniversitelerin; ülkenin ve insanlığın bilim ve inovasyon dağarcığına katkı vermek, öğrencilerine nitelikli bir mesleki eğitim sağlayarak yetkin meslek mensupları yetiştirmek, topluma hizmet ve katkı vermek gibi önemli görevleri vardır. Ancak bunun yanı sıra bizler öğrencilerimize sadece mesleki bilgi ve öğretim değil, tüm hayatı kapsayan yaşam kültürü eğitimini de vermek durumundayız. Bu noktada STK’ların görevleri başlıyor Bunun içinde de yüksek bir medeniyetin mirasçıları olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda sağlam temellere dayalı bir gençliğin yetiştirilmesi gibi bir görevimiz var. Bu görev aşamasında STK’lar ile iş birliklerini önemsiyoruz. Bu anlamda TÜGVA da öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişimlerinde önemli çabaları olan bir sivil toplum kuruluşudur. Biz de bugün iade-i ziyaret yaparak hem üniversitemizden beklentileri konusunda hem de beraber iş birliği yapılabilecek ortak alanlar anlamında istişarelerde bulunduk. Yararlı bir görüşme oldu. Ben de gençlerin üniversiteden beklentileri, düşünceleri konusunda çok yararlandım. Teşekkür ediyorum.”

TÜGVA Kütahya İl Temsilciliği üyeleri nazik ziyaretlerinden ötürü KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya teşekkür ettiler.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )