Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

HAZAR KAĞANLIĞI HAKKINDA KONFERANS

18 Şubat 2021 Perşembe - Görüntülenme: 398

"Hazar Kağanlığı ve Etrafındaki Dünya" kitap çalışması dolayısıyla Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Telif Eserleri Ödülü'ne layık görülen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödülü takdim edilen Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemizde (KSBÜ) konferans gerçekleştirdi.

KSBÜ- KSBÜ Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı tarafından organize edilen, "Karadeniz'in Kuzeyinden Doğan Türk Güneşi: Hazar Kağanlığı" konferansına Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ve Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Genel Sekreter Kutlu Önal, daire başkanları, müdürler, öğretim elemanları ve personel katıldı.

“HOCAMIZI KSBÜ’DE AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Kavuncu, "Bizler bir kültürün, bir bütünün parçasıyız. Bir akademisyen olarak kültürümüz, tarihimiz, medeniyetimiz bizi çok yakından ilgilendiriyor. Bulunduğum topraklarla bizden önceki insanlar ne yapmışlar, bunları merak ediyoruz. Bunları işin uzmanından, senelerce bunun çalışmalarını yapmış, analiz etmiş ve çok iyi aktarma yeteneğine sahip bir hocamızdan dinlemek çok ayrı bir özellik. Hele bir de bu eser dolayısıyla, TÜBA Telif Eserleri Ödülü layık olmuş olunca işin mahiyeti daha da farklı oluyor. Hocamızı KSBÜ’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan Hocamızı tekrar tebrik ediyorum ve okulumuza hoş geldiniz diyorum.” dedi.

“SAĞLIK ÜNİVERSİTESİNDE KONFERANS VERMEK AYRICALIKLI”

Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan, KSBÜ’de konferans vermenin kendisi için büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Pandemi dönemi olağanüstü şartlar altında çalışan sağlık çalışanlarımızın bulunduğu üniversitede sunum yapmak benim için büyük önem taşıyor. Sağlık çalışanlarımız büyük başarı gösteriyor.” diye konuşmasına başladı. Özcan konferansında Hazar Kağanlığı hakkında genel bilgilendirme yaptı.

YouTube üzerinden canlı yayınlanan konferansın sonunda konuğumuza Rektör Kavuncu tarafından hediye takdim edilerek, teşekkür edildi.
 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )