Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

"KSBÜ VİZYONLU BİR ÜNİVERSİTE"

11 Şubat 2021 Perşembe - Görüntülenme: 433

Doktorlar için geliştirdiği yerli sosyal medya uygulaması ile gündeme gelen Dr. Bekir Çakmak, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile söyleşi gerçekleştirdi. Dr. Çakmak, "KSBÜ yeniliklere açık ve vizyonlu bir üniversite. Bir an önce üniversiteyi görmek istiyorum." dedi.

KSBÜ- Türkiye'nin ilk sağlık temalı devlet üniversitelerinden biri olan KSBÜ hakkında detaylı bilgi almak istediğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Bekir Çakmak, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya merak edilenleri sordu.

"YENİLİKÇİ BÖLÜMLER KSBÜ'DE"

Rektör Kavuncu, Türkiye’de yeniliklere imza attıklarını belirterek, "Geleceğin meslek grupları için eğitimler veriyoruz, bölümler açıyoruz." diye ifade etti. Kavuncu bölümler hakkında bilgi verdi.

"AKADEMİSYENLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ"

KSBÜ'de bilimsel çalışma gerçekleştiren öğretim elemanlarını desteklediklerini belirten KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kavuncu, "Akademisyenlerimizin çalışmalarını, hedeflerine ulaşmaları için her konuda destekliyoruz. Yeniliklere açık bir üniversiteyiz." dedi.

SAĞLIK HİZMETİNDEKİ GELİŞMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

KSBÜ Rektörü Kavuncu, KSBÜ ile birlikte bölgedeki sağlık hizmeti konusunda gerçekleşen ilerlemeler ve iyileşmeler hakkında bilgi verdi. Kavuncu burada diş merkezi, fizik tedavi hastanelerinden bahsetti.

COVİD- 19 SONRASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Rektör Kavuncu, koronavirüs ile ilgili çalışmalara yoğunlaştıklarının altını çizerek, "Mesela kendi branşım açısından söyleyeyim. Bizim şimdi Covid sonrasındaki rehabilitasyon uygulamasının etkinliğini çalışan bir bilimsel araştırma etkinliğimiz oldu. Adını "Nefes Terapisi Programı" koyduk. Yani bu terapi yöntemi, Covid-19'u atlattıktan sonra hala solunum sorunu yaşayan insanlar için. Biz şimdi onlara bazı uygulamalar yapıyoruz." diye bilgilendirme yaptı.

"KÜTAHYA BİR SAĞLIK KÜR KENTİ OLACAK"

Kütahya'nın bir sağlık kür kenti olacağını ve bunun için çalışmalar yapıldığını belirten Rektör Kavuncu şunları söyledi: "Kütahya termal su kaynakları bakımından çok zengin bir kent. Önemli fizik tedavi ve rehabilitasyon altyapısı sağladık. Sağlık turizmini bu alanda geliştirme kararı aldık. Üniversite olarak da bir misyonumuz var. Bu kente gelen kişi, sağlıklı yaşam için gelecek. Programlara katılacaklar. Örneğin kilo verme, zihinsel arınma veya çeşitli bitkisel uygulamalarla hayat ritmini değiştirme vb. gibi. İnsanların sosyal faaliyetlere katılabileceği, şehri gezebileceği büyük bir yeni kent planlanıyor."

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )