Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

REKTÖR KAVUNCU SAĞLIK TURİZMİ ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

10 Şubat 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 873

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu tarafından, Yoncalı Konaklamalı Rehabilitasyon Fizibilite Projesi hakkında bilgilendirme yapıldı. Vali Çelik, “Elimden gelen desteği vereceğim.” dedi.

KSBÜ- Kütahya Valiliğinde gerçekleşen Yoncalı Sağlık Turizmi İstişare Toplantısı’na; Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Vali Yardımcıları Mustafa Güney, Dr. Halil İbrahim Ertekin, Aydın Börü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal ile Yoncalı Fizibilite Koordinatörü Dr. Turgay Sehil katıldı.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, termal sağlık turizminde dünyanın geldiği nokta, Kütahya özelinde yapılabilecek çalışmalar ve atılması gereken adımlar hakkında katılımcılara bilgiler verdi, dünyadan örnekler gösterdi.

Kavuncu’nun konuşmalarının ardından Yoncalı Fizibilite Koordinatörü Dr. Turgay Sehil, konaklamalı rehabilitasyon merkezi yatırım fizibilitesi hakkında bilgiler verdi.

“ELİMDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİM”

Yoncalı’nın dünya ölçeğinde bir yer olmaması için bir neden olmadığını söyleyen Vali Ali Çelik, “Vizyon, irade, ortak akıl ortaya koymalı ve ileriye dönük bakış açımızı güçlendirmeliyiz. Termalin, sağlığın gücünü kullanmalıyız. Zorluklar var ama bizi vazgeçirmeyecek. Yoncalı’nın kaderini değiştirmemiz lazım. Bu konuda elimden gelen desteği vereceğim” dedi.

“KÜTAHYA BAŞLI BAŞINA BİR TURİZM MERKEZİ”

Kütahya’nın il merkezi ve ilçeleriyle başlı başına bir turizm merkezi olduğunu ifade eden Vali Çelik, “Yoncalı turizmin konaklama merkezi olabilir. Aizanoi Antik Kenti, Frig Vadisi, Dumlupınar, Murat Dağı, şehir merkezi ve ilçelerimizi birbirine entegre etmemiz lazım. Bütün çabam bu yönde” dedi.

Toplantı görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )