Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

HEDEF HER ALANDA ERİŞİLEBİLİR BİR ÜNİVERSİTE OLMAK

13 Ocak 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 574

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç tarafından Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Kurumsal Üyelik Protokolü imzalandı. KSBÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü ve aynı zamanda bu platformun Kütahya il temsilciliğini yürüten Ali Osman Altınay, “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak her alanda erişilebilir bir üniversite olmak hedefindeyiz.” dedi.

Her türlü destek çalışmalarının yapılarak, bu kulvarda başarılı işler gerçekleştirileceğinin altını çizen Altınay, platformun il temsilciği sürecinde yaptıklarından bahsederek “2011 yılından bu zamana kadar çalışmalar yapmakta olan Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu’nda İl Temsilciliği görevini yürütmekteyim. Birçok başarılı kongre ve toplantılarla engelli haklarının daha iyi anlaşılması ve engelli bireylerin bilişim ve daha birçok alanda toplumla birlikte hareket etmeleri yönünde çalışmalar yaptık.” şeklinde konuştu.

KURUMSAL İŞ BİRLİĞİ VE İŞ BİRLİĞİNE DAYALI FAALİYETLERİN GELİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Tarafların ilgili konularda birbirini destekleyeceği protokolde; planlanan seminer, faaliyet, konferans veya etkinliklerin düzenlenmesinde ortak çalışmaların yapılması amaçlanıyor. Engelsiz bilişim alanında faaliyet gösteren STK’lar ile iş birliği imkânı da olan platform, faaliyet alanı kapsamında gerçekleşecek uluslararası veya ulusal toplantı ve çalışmalara da katılım sağlayabiliyor. Alanlarına uygun olarak engellilere yönelik bilişim teknolojileri ve hizmetlerin geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılması için ortak farkındalık çalışması yapılmasını hedefleri arasına koyan platformda, kurumsal iş birliği ve iş birliğine dayalı faaliyetlerin de geliştirilmesi öngörülüyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )