Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“VEFA PSİKİYATRİ KLİNİĞİ TÜRKİYE’DE ÖZELLİKLİ PSİKİYATRİ KLİNİKLERİNDEN BİR TANESİ”

06 Ocak 2021 Çarşamba - Görüntülenme: 1335

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi ve Prof. Dr. M. Cem Algın ile birlikte T.C. Sağlık Bakanlığı KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vefa Psikiyatri Kliniğine ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Kavuncu, “ Vefa Psikiyatri Kliniği Türkiye’de tescilli, az sayıdaki kapalı, özellikli psikiyatri kliniklerinden bir tanesi.” dedi.

Kliniğin 50 yatak kapasitesi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Kavuncu, “Psikiyatri Kliniği Türkiye’de tescilli, az sayıdaki kapalı, özellikli psikiyatri kliniklerinden bir tanesi. Bu anlamda da Kütahyalı hemşerilerimizin ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayabiliyoruz. İl dışına hasta sevkimiz en düşük düzeyde.Yeni gelen ve Alkol Madde Tedavi ve Eğitim Merkezinde (AMATEM) görev yapmış deneyimli hocalarımızla birlikte benzer şekilde bağımlı hastaların tedavisinde nasıl daha kapsamlı ve nitelikli tedaviler yapacağımızla ilgili projeler konusunda görüştük.Aynı zamanda hocalarımızla bundan sonraki projeleri ve yapabileceğimiz destekler üzerinde ayrıntılı bir görüşmek yaptık.” şeklinde konuştu.

“ÇOCUK İZLEM MERKEZİ SAYESİNDE GEREKLİ İŞLEMLER İLİMİZDE YAPILIYOR”

Çocuk Psikiyatrisi ve Adli Tıp bölümlerindeki hocaların ortak olarak çalıştığı Çocuk İzlem Merkezinden bahseden Rektör Kavuncu, “Çocuklarımızın ilk ifadelerinin ve muayenelerinin yapıldığı, gerekirse numunelerin alındığı özel bir bölüm burası. Daha önce bu şekildeki çocuklar Eskişehir’e gitmek zorunda kalıyorlardı. Zaten travmatize olmuş, belirli bir anksiyete ve endişe içinde olan aileler ve çocuklar artık Eskişehir’e gönderilmiyor. İlimizde gerekli adli işlemleri yürütülüyor.” ifadelerini kullandı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )