Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

PERSONELLERİMİZE ULAŞIM KONFORU SAĞLANDI

30 Aralık 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 734

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) tarafından, personellerimizin ulaşım alanında daha konforlu hizmet alabilmeleri için 7 adet 22 kişilik servis minibüsleri için anlaşma sağlandı.  Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu konuyla ilgili, “Bizim için personelimizin yaşam konforu ve burada sunulan hizmetlerin daha kaliteli, nitelikli hale gelmesi önem taşıyor.” dedi.

KSBÜ- Personellerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için üniversitemiz tarafından çalışmalar devam ediyor. Son olarak 7 adet 22 kişilik servis minibüsleri için anlaşma sağlandı. Böylelikle personelimize ulaşım konforu hizmeti geliştirilerek, daha esnek güzergahlar oluşturulabilecek.

“PERSONELİMİZ EVLERİNE EN YAKIN NOKTADAN ALINACAK VE BIRAKILACAKLAR”

Üniversite kampüsümüzün şu an için Kütahya merkeze 10 km uzaklıkta bulunduğunu belirten Rektör Kavuncu, “Kampüsümüz Evliya Çelebi Yerleşkesi içerisinde bulunuyor. Buradaki personelimizin şehirle ulaşımında servisler kullanılıyor. Daha önce bu servisleri Dumlupınar Üniversitesi ile ortak, büyük otobüsler şeklinde kullanıyorduk. Ancak personelimizin ihtiyaçları ve güzergahları ile ilgili farklı ihtiyaçların ortaya çıkması ile 2021 yılından itibaren personelimizi artık kendimiz taşıyacağız. Bununla ilgili gerekli daire başkanlıklarımız ihalelerini gerçekleştirdiler ve bu kapsamda 7 adet 22 kişilik servis minibüsleriyle anlaşma sağlamış bulunmaktayız. Bunun avantajı; daha esnek güzergâh modellerinin oluşturulması, şehir içine daha çok girebilir durumda olması ve personelimizin ulaşım konforunu daha iyi sağlayıcı duruma getirmiş olmamız. Bu sayede neredeyse okul servisi gibi personelimiz evlerine en yakın noktadan alınacak ve bırakılacaklar.” şeklinde konuştu.

PERSONELİN YAŞAM KONFORU ÖNCELİKLİ

Personelin yaşam konforuna vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu şunları söyledi: “Bizim için personelimizin yaşam konforu ve burada sunulan hizmetlerin daha kaliteli, nitelikli hale gelmesi önem taşıyor. Pandemi süreci içerisindeyiz, azami dikkat göstermek zorundayız. Bu noktada da araçlarımızda gereken önlemlerin alınmasını ve bunların devamının sağlanması noktasında da önemli hassasiyet gösterilmesi talimatını verdim. Bunu da takip edeceğiz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye ifadeler kullandı.

KSBÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hüseyin Şen ise, üniversite personellerinin yaşam konforlarını iyileştirme adına yaptıkları bu tarz çalışmaların devam edeceğini belirterek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )