Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“MUTASYONU FAZLA ABARTMAMAK GEREKİYOR”

29 Aralık 2020 Salı - Görüntülenme: 1220

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektör Yrd. Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, TV 35’te yayınlanan “Uyandırma Servisi” programında yaptığı açıklamada, “Mutasyona uğrayan Covid-19’u fazla abartmamak gerekiyor.” dedi.

KSBÜ- KSBÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Perçin Renders, Türkiye’de daha rastlanmayan koronavirüs mutasyonu hakkında TV 35’te yaptığı değerlendirmede, “Mutasyona uğrayan Covid-19’u fazla abartmamak gerekiyor. Ekstra bir önlemden ziyade yine aynı şekilde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız yeterli. ” diye konuştu.

“AŞI TEK TEDAVİ YÖNTEMİ”

Aşının tek tedavi yöntemi olduğunu vurgulayan Perçin Renders, “Elinize ulaşan ilk aşıyı yaptırın. Ben öyle yapacağım. Aşı ayrımı yapmayın. Onaylanan aşıların hepsi etkili ve antikor oluşturuyor. Sadece ne kadar süre etkili olduğu hakkında net bilgi yok daha. Bir sene olabilir. Sonra aşıyı tekrarlayabiliriz. Bu arada aşı, mutasyona uğrayan koronavirüse karşı da etkili.” diye bilgilendirme yaptı. 

“VİRÜSLERLE YAŞAMAYI ÖĞRENMEMİZ GEREKİYOR”

Prof. Dr. Perçin Renders, “Virüslerle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.” ifadesini kullanarak, “Yeni koşullara artık alışmamız gerekiyor. 2021 yılı yine maskeli geçecek. Aşılanma süreci zaman alacak. O yüzden tekrar belirtiyorum; önlemlerimizi alalım. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim.” dedi.

“KSBÜ DİŞ HASTANEMİZ AÇILIYOR”

Açılışı bugün gerçekleşecek olan KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında da bilgilendirmede bulunan Perçin Renders şunları söyledi: “Gönül isterdi ki öğrencilerimizle birlikte, KSBÜ Diş Hastanemizin açılışını yapalım. Ne yazık ki bunu yapamıyoruz. Kütahya ve bölge çok güzel bir sağlık tesisi kazandı. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )