Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

“VERİ BİLİMİ VE YAPAY ZEKANIN SAĞLIKTA KULLANIMI” KONULU ONLİNE SEMİNER DÜZENLENDİ

22 Aralık 2020 Salı - Görüntülenme: 428

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Sağlıkta Hesaplamalı Bilimler ve İnovatif Teknoloji Topluluğu tarafından (SHBİTT), “Veri Bilimi ve Yapay Zekanın Sağlıkta Kullanımı” konulu online seminer düzenlendi. Etkinliğe, Washington Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Salih Tutun, İzmir Bakırçay Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Onur Doğan ve Psikiyatri Uzmanı Sedat İrgil, konuk konuşmacı olarak katıldılar. 

#KSBÜ- KSBÜ'den Dr. Öğr. Üyesi Can Özlü’nün moderatörlüğünü yaptığı ve Cavit Can Özmal ile Ahmed Karaduman’ın da yer aldığı online seminerde; Dr. Tutun doktora eğitimi sırasında hayata geçirdiği ve terör olaylarını analiz eden yazılımını anlatarak, Psikiyatrist İrgil ile birlikte geliştirdikleri psikiyatrik analiz sistemi hakkında bilgiler verdiler. Yine konuşmacılardan Dr. Doğan ise bu sisteme süreç madenciliği desteği verdiğini açıklayarak; kişinin testi çözerken en hassas noktaların dahi analiz edildiğini ifade etti.

Konuşmacılar, söz konusu alanlarda çalışmak isteyenlere multidisipliner ekip kurulmasının gerekliliği yönünde tavsiyelerde bulundular.

Etkinlik sonunda konuşmacılara teşekkür edilerek, fidan sertifikası takdimi yapıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )