Teset

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

KADINA ŞİDDETE HAYIR

25 Kasım 2020 Çarşamba - Görüntülenme: 538

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Kütahya Valiliğinde düzenlenen toplantıya katıldı. Perçin Renders, “Kadına destek konusunda üniversite olarak katkılarımız sürecektir. KSBÜ Kadın Araştırmaları Merkezimizin kurulduğu müjdesini verdik.” dedi. 

#KSBÜ- Vali Ali Çelik başkanlığında gerçekleşen toplantıya; protokol üyeleri ile birlikte farklı kurum ve STK’ların temsilcileri katılım sağladı. Toplantıda kadına şiddeti engellemek adına nasıl bir yol izlendiği hakkında bilgiler verildi. Farklı kurumlar görüş bildirdi.

“KSBÜ KADIN ARAŞTIRMALARI MERKEZİMİZİN KURULDUĞU MÜJDESİNİ VERDİK”

KSBÜ Rektörü Yardımcımız Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, “Biz de Kadın Araştırmaları Merkezimizin kurulduğu müjdesini verdik.” ifadesini kullanarak, “Kadın Araştırmaları Merkezimiz ile; farklı kurum ve STK’larla birlikte kadınların özgüvenlerinin artırılması ve şiddetin engellemesinde atılacak adımlar ile ilgili projeler yapmak istiyoruz. Üniversite olarak katkılarımız sürecektir.” şeklinde konuştu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )